Avokádo přináší revoluci v jednorázových příborech.

Plastové jednorázové příbory jsou jedny z největších znečišťovatelů planety. A zatímco různé dřevěné náhražky příborů již existují, na svět se klube nová revoluční metoda a materiál. Avokádo z jako možný zdroj materiálu pro výrobu jednorázového nádobí a příborů.

Avokádo je základ

Značka Biofase se začala zabývat částí avokáda, která se využívá jen zřídka. A tou je pecka, kterou běžný uživatel vyhodí. Právě z pecky jsou lidé z Biofase schopní získat biopolymer, který poté používají pro výrobu příborů. Jedná se tak o vůbec první firmu, která nepoužívá potravinové zdroje, jako je kukuřice nebo brambory.

Přečtěte si také: Jak ušetřit na pití kávy?

Příbory i slámky

Prvními vyrobenými produkty byla jednoduchá brčka. Dle popisu, který najdeme na webu značky, jsou vhodná pro horké i studené nápoje, jsou velmi pevné a dodržují všechny FDA standardy.

Příbory jsou poté vyrobené vysoce ekologickým a udržitelným způsobem, opět jsou vhodná pro teplé i studené pokrmy a dokonce jsou prý pevnější než jednorázové plastové příbory.

Zákaz jednorázových plastových příborů

V Česku platí od1. října 2022 zákaz výroby a prodeje jednorázových plastových příbor, ale i talířů nebo brček. Tento zákaz je v souladu s předpisy Evropské unie. Výše pokuty za porušení tohoto zákona šplhá až na 5 milionů korun.

V této době už naštěstí existuje velké množství způsobů, jak se plastovým jednorázovým výrobkům vyhnout, ať už to jsou jejich papírové nebo dřevěné alternativy. Ty jsou mnohdy také kvalitnější, protože nepozměňují chuť jídel či nápojů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *