Jak ušetřit na pití kávy?

Patříte mezi kávové milovníky a neumíte si den bez tohoto nápoje ani představit? Vysedávání po kavárnách vychází ročně dráž, než byste čekali. Jak ušetřit na pití kávy, ale zachovat si svůj nastavený standard?

Připravte si skvělou kávu doma

Dobrou kávu si můžete připravit i u sebe doma. Asi to nebude na takové úrovni jako od profesionálních baristů, ale čím zkušenější budete, tím více bude vaše káva chutnat skvěle. Pro začátek vám stačí moka konvička, se kterou velmi jednoduše a rychle připravíte vynikající espresso. Moka konvička je asi nejúspornější variantou, pokud nechcete investovat do drahého kávovaru nebo nejste milovníci kávy filtrované.

Přečtěte si také: Chřipka řádí všude kolem. Jak se jí vyhnout?

Káva z internetu

Často bývají ceny na internetu nižší než v kamenných obchodech a ani u kávy tomu není jinak. Zrnkovou i mletou kávu si můžete objednat přímo z pražírny, takže ušetříte, ale zároveň dostanete tu nejlepší kvalitu a ještě podpoříte místní malé podniky. Pokud si nejste jistí, kterou kávu z nabídky koupit, můžete si objednat takzvané kávové předplatné. V rámci něho vám každý týden přijde do schránky balíček kávy. Kafe budete mít vždy čerstvě upražené a navíc se budete moci v klidu zamyslet nad tím, které vám nejvíce chutná.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vybrat kávovar?

Snižte množství

Věděli jste, že opravdu není životně důležité vypít 5 šálků kávy denně? I taková hloupost, jako je snížení vaší spotřeby káviček o jeden šálek, vám může ušetřit dost peněz. Zamyslete se nad tím, jestli vám spíš tak častí pití kávy neškodí a pak si místo ní dejte třeba čaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *