Život pro Martínka! Aneb jak sbírka zaplavila internet.

Příběh dvouletého Martínka obletěl na sociálních sítích celé Česko, a jen málokoho se jeho příběh nedotknul. Malý Martínek trpí vzácnou chorobou zvanou AADC, jejíž léčba u nás není hrazená pojišťovnou. Celková částka za léčbu přitom činí 100 milionů korun! Naštěstí se lidé po celém Česku umí semknout a jen za pár dní vybrali neuvěřitelných 106 milionů korun, které Martínkovi zachrání život!

Instagram zaplavila sbírka na Martínka

Když se poprvé v DVTV objevil rozhovor s tatínkem malého Martínka, sbírka dosahovala kolem 750 tisíc korun. Pak ovšem přidala ruku k dílu Nikol Štíbrová, která na svém Instagramu začalo mobilizovat a sdílet sbírku. Okamžitě se k ní přidaly i další známé osobnosti, které každý den „prudily“ a sdílely. Ač se 100 milionů zdálo jako nedosažitelná meta, Česko opět překvapilo a vybralo dokonce a několik milionů navíc.

Vzácné onemocnění

Dvouletý Martínek trpí onemocněním AADC, který má na světě pouze 120 lidí. Syndrom způsobuje nedostatečná produkce enzymu AADC, který má vliv na fungování a přenos neurotransmiterů. Pacienti se poté potýkají s neurologickými obtížemi, které jim znesnadňují život. Na tuto chorobu existuje lék, který pomocí genové terapie dokáže ulehčit život pacientů. Kde je tedy háček? Léčba stojí 100 milionů a české pojišťovny ji nehradí. Cena za život dítěte, kterou jsme ale společnými silami dokázali zaplatit.

220 tisíc dárců!

Přes 220 tisíc dárců se od 22. srpna skládalo na život pro Martínka a dnes v brzkých ranních hodinách dosáhli cíle! Aktuálně stále ve sbírce přibývají peníze a nejspíš to tak ještě nějakou dobu bude, neboť se teprve přičtou platby z QR kódů.

Češi zázraky zkrátka umí. My přejeme Martínkovi brzké uzdravení a celé rodině jen to nejlepší!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *