Zpomalte módu a podpořte české značky!

Pomalá móda je taková, která není určena pouze pro konzumní potřebu. Slow fashion hledá způsob, jak vytvářet oblečení, které bude nadčasové a díky své kvalitě vám ve skříni vydrží dlouhá léta. Omezí se tím tedy dopady na životní prostředí, ale také tím podpoříte malé lokální české značky.

Uměli byste vyjmenovat alespoň 5 lokálních návrhářů ve vašem městě? Nebo alespoň u nás v Česku? Pojďme se podívat na to, ke komu byste se pro nové kousky měli zatoulat.

Tradice – Zuzana Osaka

Možná již toto jméno znáte, Zuzana totiž navrhla oblečení pro Český olympijský a paralympijský tým na zahajovací ceremonii na Letních olympijských hrách v Tokiu v roce 2021. Jak už na první pohled poznáte z jejího oblečení, inspiruje se ve své tvrobě folklorními regiony, především Podlužím a Hanáckým Slováckem. K výrobě využívá přírodních materiálů či vybírá nevyužitých materiálů, které byly původně odsouzeny k vyhození.

ADEMI

Značka designérky Adély Mitrengové se věnuje především výrobě kabelek a doplňků z kvalitní jemné kůže. Jak píše také na svém webu, zakládá si na „principu kvality nad kvantitou“. V portfoliu ovšem najdete také pletené topy. První kolekcí kabelek tvoří kabelky CHOICES, jejichž vlastnostmi jsou především variabilita a modularita. Kabelka si totiž můžete nastavit tak, jak se vám v určité chvíli hodí, můžete ji nosit jako kabelku, ledvinku a její část i jako malé pouzdro na drobnosti či peníze. Nejnovější kolekcí ADEMI je poté Candy Shop, který vás naláká svými sladkými hravými barvami. Nic podobného nikde nenajdete!

Basicatory

Jak už z názvu vyplývá, pokud potřebujete obyčejné kvalitní kousky na každodenní nošení, které vám dlouho vydrží, je tato značka tou správnou volbou! Založily ji dvě sestry a mohou se pyšnit tím, že kousky šijí v Česku. Jejich oblečení je elegantní, velmi ženské a z nejpříjemnějších materiálů.

SPOLU label

Značka založily dvě kamarádky v Havířově, kde je najdete stále. Nejen, že u nich najdete krásné kvalitní a hlavně nadčasové oblečení na každodenní nošení, ale holky vám dokonce mohou navrhnout a ušít šaty podle vašich představ. Vaše svatební šaty tak můžou být absolutním unikátem! „Inspiruje se životem a opravdovými ženami,“ popisuje se na jejich webu značka. Mezi materiály, které u jejich oblečení najdete patří len, tencel a také organická bavlna.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *