Vzpomínáte si na thajské fotbalisty v jeskyni? Máme další novinky

Nedávná událost v Thajsku byla tou nejsledovanější událostí vůbec. Jednalo se o záchranu thajských chlapců z jeskyně, kteří v ní uvízli. Na záchranné akci se podíleli záchranáři z celého světa, potápěči měli co dělat, aby všechny chlapce zachránili. Nakonec se vše zvládlo a chlapci byli z jeskyně zachráněni. Ovšem i tak celá událost zatřásla světem a dopady se ukazují až nyní.

Záchranná akce thajských fotbalistů má další pokračování. Jedná se však o mnohem radostnější pokračování, protože thajští fotbalisté konečně získali občanství. Konkrétně čtveřice chlapců měla na občanství nárok. Úřady upozorňují, že s udělením občanství nemá nic společného jejich uvíznutí v jeskyni, které sice bylo nepříjemnou a velmi smutnou událostí, přesto se Thajsku dostalo nevídané pozornosti.

Chlapci podle dostupných informací byli narozeni na území Thajska, proto splňují podmínky udělení občanství. K dalším podmínkám udělení občanství patří informace v rodných listech chlapců, což také úřady zkontrolovaly a udělení občanství nic nepřekáželo.

Problémy s občanstvím jsou v Thajsku na denním pořádku

Chlapci však měli v minulosti velký problém získat thajské občanství. Jelikož mnozí obyvatelé Thajska pochází z oblastí, kde se státní hranice měnily, je jejich státní příslušnost otázkou, proto si thajské úřady dávají velký pozor na to, komu thajské občanství udělí a koho raději nechají bez občanství.

Chlapci přinesli Thajsku velkou pozornost

Mnozí lidé jsou však toho názoru, že se jedná o výměnný obchod. Chlapci přinesli Thajsku nevídanou pozornost, ono se jim odvděčilo státním občanstvím. I když úřady tuto variantu popírají, pravda se nejspíše neprokáže. Nicméně už nyní je jasné, že o smutné a velmi sledované události bude zfilmovaný snímek. Hollywood projevil o zfilmování neobvyklé události takový zájem, že už nyní na filmovém zpracování pracuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *