V blízkosti pláže u Sydney žralok smrtelně zranil člověka

K útoku došlo 16. února u pobřeží největšího australského města Sydney. Žralok tam zaútočil na plavce a podle mluvčího záchranářů mu způsobil devastující zranění, neslučitelná se životem. Místní média uvádějí, že se jedná o první smrtící útok žraloka v Sydney od roku 1963.

Nešťastná událost se odehrála na jihovýchodním okraji města poblíž pláže Little Bay. Rybář, který byl svědkem celé události, popsal, že uslyšel křik a následně ve vodě zahlédl přes čtyři metry dlouhého žraloka. Vzápětí se mu naskytl šílený pohled na to, jak žralok trhá člověka a všude kolem je spousta krve a části lidského těla. To později potvrdili také samotní záchranáři, kteří ve vodě objevili lidské ostatky.

Investice do bezpečnostních opatření

Ihned po útoku policie celou pláž uzavřela. Úřady na obyvatele apelovaly, aby i přes horké letní počasí, které v oblasti aktuálně panuje, dodržovali zákaz plávání u pobřeží a dbali tak na svou bezpečnost. V minulých letech vláda Nového Jižního Walesu investovala miliony dolarů do technologií s cílem snížit množství útoků žraloků u svého pobřeží. Výskyt žraloků monitorují bezpilotní letouny a u 51 pláží státu jsou nataženy sítě. Poblíž místa útoku byly také rozmístěny zvukové návnady na žraloky. Tamní drony pročesávají místo útoku, aby zjistily, zda se žralok, který útočil, v dané oblasti ještě pohybuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *