Česká televize čelila hackerskému útoku

Weby České televize (ČT) čelily 4. února masivnímu hackerskému útoku typu DDoS, informovali o tom zástupci televize na sociální síti Twitter. Útok mohl souviset se startem olympiády v Pekingu, některé weby kvůli útoku běžely v nouzovém režimu.

Webové služby byly nedostupné v pátek 4. února krátce po deváté hodině ráno. Ani po 11. hodině se však situaci nepodařilo vyřešit a stránky ceskatelevize.cz nebyly v provozu až do 12:30 hodin. Stránky ČT Sport fungovaly přibližně do stejné doby pouze v nouzovém režimu.

Útok na mobilní aplikace

Kromě výpadku webů České televize nefungovaly ani mobilní aplikace. Televize se vše snažila zprovoznit do zahájení ZOH, přesto to divákům nebyla schopna garantovat.

Útok zvaný DDoS (Distributed Denial of Service) se opakuje vždy podle stejného scénáře. V jeden okamžik začnou vstupovat na konkrétní server stovky tisíc počítačů. Ten pak často nezvládne vysoké množství požadavků zpracovat a spadne. Běžní uživatelé pak vidí webovou stránku jako nedostupnou a nemohou se na ni žádným způsobem dostat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *