Účinky rybího oleje na lidské zdraví

Vzpomínáte si na dětství, kdy vám maminky nebo prarodiče po lžičkách dávali rybí olej? Rybí olej nebyl nic dobrého ani chutného, přesto se jednalo o něco, co musely jíst především děti, které odmítaly maso, aby měly zdravé kosti. V současné době lze naštěstí rybí olej koupit v takovém provedení, které člověku dokonce chutná. Dnes mají rybí oleje i řadu příchutí, díky kterým bude jeho konzumace snesitelnější. Do svého jídelníčku by ho měli zakomponovat i dospělí, protože pomáhá nejen zpevnit kosti, ale jeho účinky na lidské zdraví jsou daleko širší.  

Pro srdce a cévy 

Věděli jste, že nejčastější příčinou úmrtí v České republice jsou srdeční choroby? Kardiovaskulární onemocnění jsou důvodem až třetiny úmrtí v Česku každým rokem. I proto bychom měli klást důraz na posílení zdraví našeho srdce a cév. S tímto nám pomůže rybí olej, který dokáže eliminovat rizikové faktory vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Konkrétně dokáže ochránit například před infarktem myokardu nebo před cévní mozkovou příhodou.  

Pro zdravé oči a bystrý zrak 

Nejen mrkev posiluje naše oči, respektive náš zrak. Umí to i rybí olej, který je plný omega-3 mastných kyselin, jež si tělo obvykle neumí vyrobit samo. Proto je do těla musíme sami vkládat, a to třeba formou rybího oleje, který snižuje riziko vzniku onemocnění očí. Ochraňuje oči i s přibývajícím věkem, kdy je onemocnění zraku bohužel pravděpodobnější.  

Pro zdraví naší pokožky 

Věděli jste, že kůže je největším orgánem lidského těla? A pro řadu z nás je dokonce chloubou! Aby se nám pokožka nezhoršovala (k čemu dochází zejména s přibývajícím věkem či z důvodu nadměrného slunění se), měli bychom opět vsadit na sílu rybího oleje, který dokáže vyléčit řadu kožních onemocnění (dokonce umí vyléčit i zánětlivá onemocnění kůže či lupenku, která sužuje mnohé z nás). 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *