Babské rady na chřipku. Jak s ní účinně bojovat?

Myslíte si, že vás chřipka může skolit jenom během zimy? Pak jste na omylu. Chřipka je onemocnění, které vás klidně může skolit i během horkých letních dnů. Stačí mít slabou imunitu a trávit více času v autě při zapnuté klimatizaci. Nebo stačí jen drobné výkyvy teplot a chřipka je rázem na světě. Jelikož se však jedná o nepříjemné onemocnění, které lidé nemají zrovna v lásce, vyplatí se vědět, jak na chřipku vyzrát. Nemusíte dokonce pádit do lékárny pro předražené farmaceutické produkty. Stačí, když vyzkoušíte některé z osvědčených babských rad, které stoprocentně fungují. Tak co zkusíte nejdříve? 

Babské tipy, jak vyzrát na chřipku 

  • Věděli jste, že účinným pomocníkem při už rozjeté chřipce je skořicový čaj s medem a mlékem? Je to kombinace možná na první pohled trochu zarážející, na druhou stranu je to opravdu účinný pomocník při nepříjemné nemoci.  
  • Česnek – ten bude v době chřipky vaším nejlepším společníkem a pomocníkem. Jedná se o přírodní antibiotikum, proto si ho dopřejte prakticky v jakékoli podobě. Ať už si ho dáte na chleba nebo si z něj uděláte polévku, vždy zaručeně uleví.  
  • Od chřipky ulevuje i to, když máte čelo neustále v teple. Zatímco ven nechoďte bez čepice, doma zase nezapomínejte alespoň na čelenku nebo na jinou pokrývku čela.  
  • Chřipka je často zárodkem zánětu uší. Abyste tomuto zdravotnímu problému předcházeli, měli byste žvýkat žvýkačku. Hlen z uší se vám rázem bude dostávat ven.  
  • Cibulový med je další osvědčený zázrak, který ulevuje například od kašle nebo zánětu průdušek. Stačí, když se cibule nakrájí na kostičky, zalije medem a nechá v lednici do druhého dne. Šťávu pak buď konzumujte, nebo ji lijte do čaje místo klasického medu.  
  • Při chřipce je velkým problémem ucpaný nos, který nám často nedovoluje zaspat. Uvolníte ho však tím, že budete nasávat nosem vlažnou osolenou vodu. Rýma se začne tím pádem rozpouštět a nosní dutiny budou průchodné, volné.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *