Uber přestává v Bratislavě jezdit

Určitě jste v nedávné době zaslechli kauzu pojednávající o společnosti Uber. Podle všeho tato společnost bere práci všem taxikářům. Jedná se totiž o mnohem levnější službu, kterou využije mnohem více lidí. Vždyť každý z nás chce ušetřit, navíc u taxíků bylo prokázáno, že mnozí taxikáři si účtují mnohem více, než kolik by skutečně měli. Tento problém se řeší nejen v České republice, ale i v zahraničí. Například v sousedním Slovensku už se zná řešení situace.

Kdo by to byl řekl, že se společnost Uber vzdá. Přece jenom je to společnost, která doposud ukazovala, že se vzdávat nehodlá, protože je skutečně výhodnější než mnohé taxíky a protože je to zkrátka a dobře byznys jako každý jiný. Na Slovensku se však Uber rozhodl skončit a pozastavil zde svou činnost.

Uber se podvolil soudu

Uber tak svým pozastavením činnosti reaguje na rozsudek bratislavského okresního soudu, který nařídil, že na Slovensku budou převážet lidi jen ti, kteří mají příslušné povolené a vhodné vozidlo, což jsou tedy všechny taxíky kromě Uberu.

Podle všeho to však neznamená, že se Uber rozhodne skoncovat se svým byznysem na Slovensku. Jen v tomto případě čeká, až se situace vyjasní.

Kdo podal žalobu?

A stejně jako v mnoha jiných městech a zemích Evropy a celého světa podali žádost taxikáři, lépe řečeno sdružení koncesovaných taxikářů, kterým Uber bral jejich práci. Kromě toho, že se podávala žaloba, také se organizovaly různé protestní akce, které jsme zaznamenali i v České republice. Taxikáři například blokovali provoz, nejezdili, všude vyvěšovali cedule, které zakazovali služby společnosti Uber.

Podle všeho se společnost Uber zatím neodvolala. Mnoho lidí se domnívá, že firma konečně v blízkém čase požádá o licenci a případné povolení, které musí přepravní služby mít podle zákonů Evropské unie. Pokud licence nebude, přesto bude provozována činnost, jedná se o nelegální aktivitu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *