Británie jásá! Další královský potomek je na světě!

Málokterá země dokáže prožívat společně jednu velkou radost. V České republice se občané spojí jenom při mistrovství v hokeji, při prezidentských volbách se zase rozdělí a sjednotí je opět až sportovní úspěchy. Ve Velké Británii je to však jinak. Zde se radují i z maličkostí a především velké události slaví spolu. Například nyní slaví nového královského potomka! Vévodkyně Kate se stala už potřetí maminkou a neraduje se jenom ona, ale opravdu i celá Velká Británie.

Je až neuvěřitelné, jak jeden malý človíček může spojit tak obrovský národ, jako jsou Angličané. Právě ti se nyní společně radují napříč společenskými vrstvami, protože se nedávno narodil další královský potomek. V pořadí třetí dítě vévodkyně Kate a prince Williama se stalo pátým následovníkem trůnu a už tak malý človíček odsunul na šestou pozici svého strýce Harryho.

Vůbec poprvé byl přítomen i otec dítěte

Radostná událost, z níž se dodnes těší nejen Velká Británie, ale taky celý svět, se uskutečnila 23. dubna, kdy vévodkyně Kate porodila v jedenáct dopoledne svého už druhého chlapečka. Hned po narození se všichni sázkaři rozhodli vsadit si na to, jaké jméno bude nést královský potomek. Nejčastěji se objevovalo jméno James nebo Jack.

Co je však zajímavé, tak je to, že vůbec poprvé byl u porodu přítomen i otec dítěte – princ William, který u předešlých dvou porodů nebyl.

Manželé spolu mají již třetího potomka. Nejstarší syn George, kterému jsou čtyři, a nyní už prostřední dcera Charlotte, jíž jsou dva roky, se se svým novým přírůstkem do rodiny seznámili a hned si ho zamilovali.

Královské kolekce ihned v prodeji

Ani vévodkyně Kate neodešla z porodnice, už byly plné obchody zajímavých královských kolekcí, které nesly podobu miminka nebo na nichž se nacházela královská rodina v novém počtu. I když jméno nebylo znát ještě pár dní, kolekce se rozprodávaly rychlostí blesku. Každý chtěl mít doma kousek královské výsosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *