Tři rady, jak se vyhnete podvodným online obchodům

Nakupování přes internet je dneska skutečně velkým hitem, který dneska využívá kde kdo. Jelikož žijeme v rychlé době, je to pohodlnější a hlavně tím šetříme čas. Přes internet nakupujeme už nejen oblečení nebo nábytek či elektroniku, ale velkým hitem je nakupování potravin online, abychom se vyhnuli těm nepříjemně dlouhým frontám, které jsou u pokladen každý den pravidelně v časech od tří do šesti hodin odpoledne. Bohužel nakupování online může být i nebezpečné. Nyní vám poradíme, jak se vyhnout takovým podvodným e-shopům, které z vás dostanou peníze, ale už je zpátky nevrátí.

S vysokou poptávkou po internetových obchodech samozřejmě roste i počet e-shopů. Existuje mnoho lidí, kteří chtějí tímto způsobem zbohatnout. Je to poměrně snadné podnikání, které zaujme kdekoho. Bohužel se do takového podnikání často pouštějí i podvodníci, kteří mají jenom jeden jediný záměr, a sice vymanit z vás peníze a zmizet.

Je tedy třeba vědět, jak se takovým podvodným e-shopům vyhnout.

Co by mělo být alarmující?

Existuje několik věcí, které vás mohou upozornit na to, že web je bohužel podvodný. Zaprvé to může být neprofesionální stránka, ale tuto radu je třeba brát s rezervou, protože ne každý začínající prodejce má peníze na profesionálního grafika, který by mu stránku vytvořil. Co by však mělo být mnohem více alarmující, jsou chybějící obchodní podmínky. Pokud na nějaké stránce chybí obchodní podmínky, něco je skutečně špatně. Obchodní podmínky musí být v každém internetovém obchodě!

Na web vás mohou podvodníci vlákat hlavně díky velice nízkým cenám. Většinou si říkáte, že je to akce nebo že je to jen výprodej z dřívějších dob, ale pokud jsou nízké ceny stálé, možná byste se mohli podívat po již zmiňovaných obchodních podmínkách.

Co nás ještě může varovat před podvodným e-shopem?

Kromě těchto varování vás může varovat i to, že je patrné, že byla stránka přeložena automatem, tedy nějakým automatickým překladačem, tudíž nejsou věty složeny tak, jak by měly být. Pokud vám k tomu ještě provozovatel neodpovídá na emaily, je vážně něco špatně a rychle ze stránky pryč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *