To nejlepší z České republiky od roku 1918

Každý nový rok je skutečně velice očekávaný, ale ten letošní rok byl přece jenom očekávanější než ty předcházející. Je to hlavně proto, že se letos slaví sté výročí založení samostatného československého státu.

Tyto oslavy samozřejmě budou probíhat ve velkém stylu! Bude probíhat hned několik zajímavých akcí, kterých jistě budete chtít být součástí. Abyste věděli, v jak velkém stylu budou probíhat letošní oslavy, podívejte se na záznam letošního velkého ohňostroje, který v Praze vypukl hned první lednový podvečer. Přesně v takové parádě se bude nést celý letošní rok 2018.

Jelikož se za sto let toho stihlo skutečně hodně, pojďme si to nejzajímavější připomenout. Připomeňme si vynálezy, které jsme světu přinesli! A opět se utvrďme v tom, že naše republika není jenom drobná země uprostřed Evropy.

Semtex

Asi si vybavíte energy drink, ale ten na mysli skutečně nemáme. Semtex je trhavina, kterou jsme přinesli do světa během let 1958-1968. Není to sice nic, čím bychom se mohli chlubit, ale je to přece jenom něco, co ovlivnilo celý svět. Jedná se o plastickou, těžce zjistitelnou trhavinu, která je voděvzdorná. Výbušnina byla nazvaná podle předměstí Semtína a taky podle firmy, která se o ni zasloužila.

Skleněné lustry

Pokud milujete zámky, určitě si všimnete i tamějších lustrů. Zaujmou vás svou velikostí i precizností – málokoho by napadlo, že se jedná o český výrobek. Samozřejmě lustry jsou v mnoha zámcích teprve chvíli, proto jsou v tak dobrém stavu. Abychom však přišli k jádru věci – lustry, které najdete nejen na zámcích, jsou našimi výrobky, kterými jsme ve světě známí. Čeští skláři se totiž už odpradávna řadí mezi jedničky na světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *