Spíte málo? Máme pro vás tipy, abyste se cítili dobře vyspaní

Spaní je skutečně velice důležité. Je důležité pro každého, prospívá našemu zdraví. Věčně nevyspaní jsou však podnikatelé, kteří pracují od rána až do noci. Jenže pokud jste nevyspalí, nemůžete čekat v práci dobré výsledky. Přece jenom vám to tak dobře nemyslí jako tehdy, kdy jste vyspalí. Jistě, někdy vám skutečně nevyjde spát osm hodin, někdy spíte třeba jenom pět hodin. Naštěstí už i s tímto si umíme poradit. Přinášíme vám tipy, díky kterým se budete cítit naprosto fit, i když jste minulou noc spali vážně krátce.

V dnešní době jde už skutečně všechno. Sice spánek nahradit nejde, ale ve chvílích, kdy nám spánek chybí, můžeme udělat pár věcí, abychom se cítili dokonale vyspaní. Pokud vás nedostatek spánku dlouhodobě sužuje, poradíme vám, jak s tím zatočit!

Dopřejte si dostatek denního světla, díky němuž zapomenete na únavu

To tajemství, jak se cítit, že jste spali osm hodin, přesto jste spali pouhých pět, tkví v dostatku denního světla. Pokud si každé ráno dopřejete minimálně půl hodiny slunečního záření nebo se budete půl hodiny procházet každé ráno při denním světle, váš mozek absolutně zapomene na únavu. Samozřejmě v době zimy to není tak jednoduché, protože tma je brzy ráno, ale i brzy večer. Proto si dopřejte pobyt venku nebo zírání z okna alespoň během oběda, protože i to vás dokáže rychle nabudit.

Vyhněte se monitorům! Vraťte se ke klasické knížce

I když víte, že nebudete spát víc, jak pět hodin, váš spánek zkvalitníte tak, že se vyhnete monitorům před spaním. Je potřeba, abyste se vyhnuli počítačům minimálně devadesát minut před spaním – skutečně i toto má dopad na kvalitu vašeho spánku. Obrazovky jsou totiž plné modrého světla, které může spustit „denní hormony“. Tělo se tedy dezorientuje a nebude připraveno na spánek. Raději si před spaním čtěte nebo si zablokujte v počítači již zmiňované modré záření.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *