Hrací automaty zmizí a do lékáren přichází elektronické recepty

Každý nový rok je rokem změn. Jenže aktuální rok přinesl tolik změn, že se v nich dá jenom stěží orientovat. Přinášíme vám proto seznam těch nejzajímavějších, nejdůležitějších a zároveň i velice překvapivých novinek, s nimiž se musíte seznámit, protože vám během následujících let ovlivní život. Tady je seznam těch skutečně největších změn tohoto roku:

Automaty zmizí

Pokud milujete hraní na automatech, nebudete potěšeni. Z hospod, restaurací, barů a z benzinek mizí herní automaty, a to nadobro. V blízké budoucnosti si budete moct zahrát na „herních bednách“ jenom v kasinech či v klasických hernách, ale i zde to bude možné jenom za přísných podmínek. Hraní už nebude anonymní, každý hráč bude muset mít své vlastní konto a vždy se bude muset prokázat platným občanských průkazem.

Elektronické recepty s čárovým kódem

Pokud jste ke konci loňského roku navštívili doktora, možná vás informoval o tom, že recepty se budou dávat v elektronické podobě. Tato změna skutečně vešla v platnost – lékaři jsou povinni vystavovat takzvaný elektronický recept s čárovým kódem. Mnozí doktoři však zatím stále tisknou recepty na papír, protože tento systém, ač už vešel v platnost, má své mouchy, na kterých se snaží ministr zdravotnictví pracovat.

Přídavky na děti

Rodiny už určitě zaregistrovali, že stoupnou přídavky na děti, a to z pětistovky na sedm stovek měsíčně. Vše záleží samozřejmě na věku dítěte. Podmínkou však je, že aspoň jeden z rodičů musí pracovat. Kromě toho se rozšíří počet rodin, které na tyto přídavky dosáhnou.

Dlouhodobé ošetřovné

Od poloviny letošního roku se taky zavede v platnost i dlouhodobé ošetřovné, které ocení hlavně ti, kteří se musí starat o někoho ve své domácnosti. Bude poskytováno až na devadesát dní, což je oproti dřívějšímu krátkodobému ošetřovnému naprosto skvělé!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *