Šetří Češi na energiích?

Šetření je naprosto v pořádku, v dnešní době je to umění. Neustále se kolem nás všechno zdražuje, a když na nějaké věci umíme ušetřit, je třeba se nám klanět. V poslední době lidé šetří hodně na energiích. Tedy tak tomu bylo hlavně v letních měsících a taky počátkem listopadu. Jenže je to tak i během zimy, když musíme topit, abychom nezmrzli?

Energiemi se kupodivu šetří i nyní. Velká část z nás těsně před zimou změnila svého dodavatele energií, aby ušetřila. Někteří lidé topí skutečně minimálně. Velkou výhodu mají ti, kteří bydlí v bytě. Pokud totiž jejich byt leží mezi dalšími dvěma byty, nemusí topit tak moc, proto ti uspoří na energiích snad nejvíce. Dva okolní byty je totiž dokonale ohřejí.

Elektrika však není to jediné, na čem šetříme. Letos se lidé rozhodli šetřit i na vodě.

Šetří se hlavně s teplou vodou

Voda je aktuálně mnohem dražší než elektrika nebo plyn. S elektrikou se dá šetřit poměrně dobře, když například některé části domu necháme nevytápěné, protože do nich nikdo nechodí, ale s vodou se šetří už hůř. Přece jenom denně se koupeme, denně umýváme nádobí nebo zapínáme myčku, sem tam pereme. To všechno nás stojí vodu.

Kupodivu se nejvíce šetří s teplou vodou. Lidé, kteří si zařizují bydlení a kteří mají na výběr, jestli si zvolí vanu nebo sprchu, často volí právě sprchu, protože je to pro ně zkrátka výhodnější a více ušetří. Vana je na vodu trochu náročnější, ale za to slibuje pořádnou relaxaci.

Kolik lidí volí sprchu před vanou?

Pokud bychom si vyčíslili touhu po sprše a ušetření procentuálně, jedná se zhruba o 84 procent Čechů, kteří spoří tak, že se sprchují. I když se toto procento zdá být opravdu velké, není to tak velké, jako před dvěma lety – před dvěma lety se totiž značilo ušetřit zhruba 88 procent domácností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *