Proč bychom do jídelníčku měli zařadit pomeranč?

Žijeme v době, kdy nás na každém rohu svádí rychlé občerstvení. Většinou mu propadneme, jindy mu odoláme. Ať už však spadáme do jakékoliv skupiny, měli bychom myslet na to, že rychlé občerstvení není pro naše zdraví to nejlepší. Proto bychom měli trochu zdravě jíst a měli bychom se hýbat. Pokud nevíte, co byste do svého zdravého jídelníčku měli zařadit, máme pro vás pár tipů – kromě luštěnin a ryb bychom měli zařadit i mandarinky, které snižují cholesterol, a taky pomeranče. V čem jsou skvělé pomeranče?

Proč jíst pomeranče?

Existuje samozřejmě mnoho důvodů, proč bychom měli pomeranče zařadit do našeho jídelníčku. Pojďme si proto říct ty důvody, které jsou pro nás nejzajímavější a které jsou i nejzásadnější.

Pro pleť

Málokdo ví, že v pomerančích se nachází množství látek, které pomáhají předcházet stárnutí pleti. Pomeranč tak není jenom ovoce, v němž najdeme obrovské množství vitaminu C, ale taky je to právě ovoce, díky kterému nebudeme stárnout – tedy  to stárnutí na nás nepůjde tak vidět.

Pro oči

Pomeranč je taky skvělý pro naše oči. Obsahuje totiž vitamin A, který pomáhá udržovat naše oči zdravé. Jinými slovy pomeranč chrání oči před věkem podmíněnou degenerací.

Pro mozek

Kromě toho taky obsahuje kyselinu listovou, což je vlastně vitamin B9, který podporuje sílu našeho mozku. Jestliže máte tedy problémy s pamětí, pomeranč pro vás bude ten nejlepší pomocník. Pomeranč taky snižuje riziko výskytu neurologických onemocnění u dětí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *