Mrazy ničí zahradní byznys. Tržby jsou nízké

Zahradnictví a mnohá květinářství se už několik měsíců nemohou dočkat prvních zákazníků. Letošní březnový mráz však nakupování květin a sazeniček razantně zkomplikoval. Jelikož zahradníci moc dobře vědí, že když je mráz, nic se venku nesází, klesaly tržby v zahradnictvích meziročně o několik procent. Dalo by se říct, že letošní březnový mráz, který skutečně trvala až do konce prvního jarního měsíce, zkazil zahradní byznys.

Na jednu stranu to bylo pochopitelné. Žádný zahradník si nebude kupovat nové květiny na zahradu v době, když venku sněží, přesto mnohá zahradnictví čekala, že tržby budou o něco vyšší.

Kdy začíná hlavní zahrádkářská sezona?

Dalo by se říct, že letošní zahrádkářská sezona je už dávno v pase. Začíná totiž už v polovině února, kdy zahradníci si chodí do zahradnictví pro nové sazeničky a květiny, kterými ozdobí svou zahradu. Jenže letos by se měla zahrádkářská sezona přesunout až na duben, protože až nyní je počasí přijatelné. Až do konce března totiž Českou republiku sužovaly mrazíky, a tak nepřicházelo sázení v úvahu.

Když nedopadne dobře jarní sezona, je tu ještě podzimní

Mnohá zahradnictví si nedělají starosti. Mnozí jsou přesvědčeni, že dubnové tržby budou mnohem lepší, protože teplota je mnohem přívětivější. Jarní sezona by se tak mohla tržebně posunout o měsíc a půl, což by v konečném důsledku vlastně nevadilo.

Některá zahradnictví jsou optimistická ještě více. Říkají, že když nebude slibná jarní sezona, bude slibná podzimní sezona. Ta je víceméně skvělá každým rokem, protože v tomto případě se už lidé neohlížejí na počasí. Květiny na hřbitovy se dávají za každého počasí, zahrada se musí připravit k zimnímu spánku taktéž za každého počasí.

Letošní rok je bohatý na muškáty

Pokud se v blízké době vydáte do nějakého zahradnictví a budete si chtít koupit kytičku na svou zahradu, nejvíce se setkáte s muškáty, protože letošním hitem jsou právě ony. Na trhu jich najdete kolem čtyř milionů kusů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *