Trápí vás bolest kloubů nebo vazů? Vyléčit se můžete i bez operace

Zatímco někteří jsou zdraví jako rybičky, jiné trápí nejedna zdravotní potíž. V současné době stále více lidí trápí bolesti kloubů a také bolesti svalů, důvodem často bývá sedavé zaměstnání nebo sportování. Často také dochází k poranění loktů nebo kolen, stále více lidí si stěžuje na bolesti ramen. Všechny tyto problémy nabádají k domněnce, že je nejspíše zapotřebí operace, což dokonce mnozí lékaři i potvrdí. Ale pravdou je, že se můžete vyléčit i bez operace, pokud budete vědět, jak na to.  

Znáte plazmaterapii? 

Vyléčit se například můžete takzvanou plazmaterapií čili vlastní plazmou. Jedná se o regenerační metodu, při které na buněčné úrovni působí vlastní krevní plazma, jež je obohacená o krevní destičky. V rámci takzvané plazmaterapie je možné stimulovat kmenové buňky.  

Velkou výhodou tohoto ošetření či této regenerační metody je, že nemusíte s poraněnou pokožkou nebo s bolavými klouby chodit na chemické ošetření nebo na operaci. Podstoupíte léčbu, při které hraje roli jenom vlastní tělo, které se samo léčí.  

Vše spočívá v tom, že se jen odebere krev, která je plná růstových faktorů, krevních destiček a dalšího, krev se poté odstředí a poté aplikuje zpátky do těla, konkrétně do místa, které má problém.  

Díky tomuto postupu je velice rychlá regenerace postiženého místa, dané problematické místo se začne hojit vlastní tělesnou látkou, která mu není nijak cizí.  

Existuje také léčba kmenovými buňkami 

Nabízí se také možnost léčit se kmenovými buňkami. Existují dva typy či druhy kmenových buněk, a sice pluripotentní a multipotentní. Kmenové buňky dokážou vytvořit třeba chrupavku nebo kost či člachu, buňky nacházíme také v tuku nebo v kostní dřeni.  

Oproti zmiňované plazmaterapii je léčba kmenovými buňkami méně intenzivní a proces je trochu náročnější, ovšem i to je způsob, jak odstranit problémy s klouby nebo bolesti ramenou, aniž bychom museli podstupovat život ohrožující operaci.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *