Chyby, které se nejčastěji vyskytují v životopisech

Rozhodli jste se změnit práci a po letech sepisujete zbrusu nový životopis? Pokud chcete oslnit a pokud chcete dosáhnout toho, aby vás budoucí lídr pozval na pohovor, musí být životopis naprosto bez chyby. Abyste se chybám vyhnuli, sepsali jsme pro vás ty nejčastější chyby, kterých se v životopisech dopouštíme.  

Posíláme nevhodné fotografie 

Součástí poslaného životopisu by měla být i adekvátní fotografie, která vás bude zastupovat u potencionálního šéfa. Jednou z mnoha chyb, kterých se dopouštíme, je, že posíláme nevhodnou fotografii. Pokud nejste o fotografii žádáni, nemusíte ji přikládat, ale pokud ji poslat musíte, přiložte takovou, která vás bude zastupovat, která nebude příliš lichotivá, která nebude z páteční noci. Zkrátka musí být reprezentativní.  

Příliš mnoho koníčků 

To, že máme koníčky, je sice super, ale na druhou stranu je nemusíme vypisovat všechny. Mnozí lidé si chtějí svůj životopis přikrášlit, a tak připisují hromadu koníčků (mnohými z nich se ani nezabývají). Jejich životopis sice vypadá plně, ale na druhou stranu je plný jen nežádoucích informací.  

Příliš strohý životopis je také chyba 

Vypsat jen vaše vzdělání a nic jiného, to je taky chyba. Životopis by měl obsahovat mnohem víc než jen vaše dosažené vzdělání. Napište praxi, dále také vaše zájmy, případně zkušenosti a kurzy, které jste v minulosti podstoupili. To vše bude hrát svou roli, to vše vám může přinést plusové body.  

Vyhněte se zbytečným informacím 

Jak jsme zmínili, do životopisu patří informace o vašem vzdělání, dále také informace o praxi, práci, zkušenostech, případně zájmech nebo podstoupených kurzech. Vyhněte se příliš zbytečným informacím, jako je představa o finančním ohodnocení, dále také představa o pracovní době – to do životopisu zkrátka nepatří, to je záležitost budoucího pohovoru. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *