Tipy, jak si co nejvíce užít Bali

Máte někdy chuť se prostě sbalit a odjet co nejdál to jen jde? Bali se stalo pro Čechy velmi oblíbeným místem. Nabízí totiž všechny krásy přírody, oceánu a s nimi spojené aktivity. Máme pro vás tipy, jak si užít Bali naplno.

Ubytování

Na Bali i v celé Indonésii najdete velkou řadu možností, co se týče ubytování. Můžete si vybrat místo za pouhých 200 korun na noc, ale se studenou vodou a bez klimatizace a nebo velmi kvalitní ubytování od 750 korun. Skoro vždy vás ale čeká ubytování v tropické zahradě s venkovním posezením. Záleží na vašich preferencích, zda chcete více cestovat po přírodě a nebo si užít relax v luxusní vile s bazénem. U příliš levných ubytování nikdy neplaťte dopředu, mohlo by se vám to vymstít!

Přečtěte si také: Jak ušetřit na pití kávy?

Vyzkoušejte místní jídlo

Jídlo na Bali je velmi chutné, levnější nebo cenově srovnatelné jako v Čechách. Základem balijské kuchyně je rýže (nasi) a nudle (mie) a to buď smažené nebo vařené. Většinou se tato příloha podává se zeleninou, kuřecím nebo hovězím masem. Pro balijskou kuchyni je typická celá řada velmi aromatického koření, jako jsou zázvor, muškátový oříšek, kurkuma, citronová tráva nebo koriandr. Určitě se tedy v rámce gastronomie máte na co těšit.

Surfování na vlně Bali

Oblíbenou aktivitou a cílem, za kterým se Češi vydávají, je právě surfování. Zkušení učitelé a soukromé lekce s nimi jsou zde mnohem levnější než jinde. Surf a jóga k Bali zkrátka tak nějak patří a naladí vás na vlnu pohody, klidu a pozitivního myšlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *