Splácet dle životní situace? Ano! To je novinka na trhu

Hypoteční úvěr má dneska celá řada z nás. Přece jenom každý z nás touží po svém vlastním domě či po svém vlastním bytě, proto se rozhodujeme vzít si hypotéku mnohdy co nejdříve, ať ji máme buď co nejdřív splacenou, nebo ať máme splátky co nejnižší. Na trhu s hypotečními úvěry ale v poslední době nastala celá řada změn, o kterých bychom měli vědět, i když třeba o hypotečním úvěru teprve uvažujeme.

Kolem hypoték se aktuálně točí česká ekonomika. Je to poměrně diskutované téma, které mnohé z nás nenechá v noci spát. Aktuálně se řeší hlavně neustále zhoršování podmínek, kdy se do všeho začala angažovat i Česká národní banka. Nyní se ale hlavně řeší novinky na trhu s hypotékami, které nám mohou splátky tohoto úvěru trochu snížit.

V současné době totiž přišla na trh novinka, která dokáže přizpůsobit splácení naší životní situaci. Většinou při žádosti o hypotéku uvažujeme, jestli vůbec dokážeme splácet tolik, kolik máme určeno, aby to neovlivnilo náš život. Chceme mít hypotéku splacenou co nejdříve, proto se rozhodujeme splácet co největší přijatelnou částku, ale některé měsíce nemusí být tak výnosné jako jiné. Jenže splácet jsme až do nynějška museli pořád stejně, ať už jsme přišli s výplatou o deset tisíc méně či nikoliv.

Díky tomu, že se ukázalo, že až devět z deseti lidí zažilo situace, které měly vliv na jejich splácení, se dostal do hry na hypotečním trhu produkt, který by umožnil přizpůsobit splácení hypoték naší životní situaci. Obstojí či nikoliv?

O co se lidé starají při žádosti o hypotéku?

Při žádosti o hypotéku se lidé nejčastěji starají o hypoteční sazbu. Ta se nyní už nějakou tu dobu pohybuje kolem dvou procent, ale do budoucna se předpokládá, že by se měla zvyšovat až ke třem procentům, bohužel. Lidé také dbají na rychlost, s jakou banka obvykle schválí tento úvěr, ale taky je tu čtvrtina lidí, kteří se orientují dle doporučení a recenzí.

A co splácení hypotéky? O to se lidé nestarají?

Část Čechů se samozřejmě stará o to, jestli jim banka umožní během hypotéky snížit nebo jinak přizpůsobit výši hypotéky. Právě ti by z produktu, který nyní vstoupil na hypoteční trh a který by umožňoval si výši splátek přizpůsobit, měli být nadšeni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *