Rostliny, jež si pěstujeme, ale o zdrav. účincích nevíme

Ve své domácnosti je samozřejmé mít pokojové rostliny. Přece jenom je to doplněk, který dokonale zútulní naši domácnost a přidá jí jakousi příjemnou atmosféru. Pokojové rostliny pěstujeme většinou takové, které jsou pro pěstování nejjednodušší. Kupodivu jsou to i takové druhy rostlin, které našemu zdraví dokážou fantasticky pomoct. O jaké rostliny se třeba jedná?

V poslední době je velice populární pěstování hlavně zamioculcase nebo třeba draceny. Jedná se o květiny, které si žijí svým vlastním životem, aniž bychom se o ně zvlášť museli starat (tedy jen je jednou za čas zalijeme vodou). Tyto rostliny se ale neřadí k těm, které našemu zdraví pomáhají. Jedná se spíše o druhy rostlin, které vypadají jako sukulenty.

O sukulentech je všeobecně známo, že potřebují minimální péči. Přece jenom se zalévají minimálně, potřebují minimální péči. Pojďme si tedy říct, jaké konkrétně druhy rostlin mají zdravotní účinky.

• aloe vera

Jednou takovou rostlinkou je rozhodně aloe vera. Jedná se o stálezelenou květinu, kterou moc dobře všeobecně známe. Má trnky na listech a uvnitř listů dužinu, která léčí. Aloe vera se přidává velice často do mastiček, které bojují například se suchou pokožkou. Ovšem nejvíce nám pomáhá asi s akné. Pokud si rozřežete list aloe vera a dužinou si budete potírat postižená místa, tak při pravidelném používání akné zmizí – začne se postupně vytrácet. Je to mnohem zdravější, rychlejší a efektivnější způsob, než nějaké mastičky, které koupíte v obchodech i za několik tisíc.

• serenoa plazivá

Velice často lidé pěstují i takzvaný sabal. Jinak se mu nazývá taky palma sabalová nebo palma zubatá. Tato rostlinka je schopna nám pomoct hlavně při výskytu benigní prostatické hypertrofie. Jedná se tedy hlavně o hormonální změny, které se v našem těle dějí během stárnutí. Právě s nimi tato rostlinka bojuje a málokdo o těchto zdravotních účincích ví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *