S jarem přichází také ideální doba začít hledat letní brigádu

Přestože jaro teprve klepe na dveře, už nyní nastal ten správný čas hledat vhodnou brigádu na léto. Některé firmy už vyvěsily inzeráty a stanovily své požadavky na letní sezónu. Z čeho tedy můžete vybírat?

Sezónní brigáda

Právě nyní je ta nejvhodnější doba najít si sezónní brigádu, kterých začalo na trhu práce hojně přibývat. Čím později se totiž do hledání práce pustíte, tím menší budete mít výběr jednotlivých pracovních pozic. Navíc ty nejlepší z nich budou už dávno rozebrané. Na nic proto nečekejte a sežeňte si letní brigádu nebo víkendový přivýdělek, který je vhodný zejména pro studenty.

Nejvíce žádané obory

V tuzemsku je v letních měsících největší zájem o práci v hotelnictví či gastronomii. V létě se totiž otevírají nejrůznější kempy, penziony, sezónní tábořiště a další ubytovací zařízení, ve kterých je potřeba dostatek personálu.

Pokud se jedná o zahraničí brigády, na pracovní pobyty tam nejčastěji odjíždějí studenti, kteří pracují v gastronomii, hotelnictví či v zemědělství, kde sklízejí sezónní ovoce či zeleninu. Práce v zahraničí je sice lépe placená, je však potřeba v takovém případě počítat s většími finančními výdaji.

Cestování za prací?

Při nástupu na letní brigádu si předem promyslete, zda budete ochotni cestovat do zahraničí nebo dojíždět za prací i mimo místo svého bydliště. Často je společně s letním přivýdělkem zajištěné také ubytování a základní strava pro brigádníky. Vždy je však potřeba si ihned při podpisu pracovní smlouvy vyjednat všechny podmínky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *