Cvičení pozitivně ovlivňuje každou buňku v těle

Pokud toužíte zhubnout nějaké to kilo navíc, myslete na to, že cvičení skrývá kromě lepší kondice a vyrýsovaného těla také řadu dalších benefitů. Vaše odhodlání začít cvičit totiž pocítí doslova každá buňka v těle.

Že cvičení ovlivňuje každou buňku v těle, uvádí také provedené vědecké studie, které dokazují, že cvičení pozitivně ovlivňuje nejen svaly a srdce, ale také všechny ostatní orgány v těle. Kromě hubnutí podporuje fyzická aktivita bystřejší mysl, lepší spánek, snižuje depresi a úzkost, posiluje svaly a kosti. Také snižuje riziko srdečních chorob, cukrovky, mozkové mrtvice, rakoviny prsu, tlustého střeva a dalších orgánů.

Pro dosažení pozitivních účinků na naše zdraví přitom stačí vykonávat fyzickou aktivitu středně těžké intenzity 150 až 300 minut týdně nebo intenzivně cvičit 75 až 150 minut týdně. Cvičení obecně zlepšuje zdraví bez ohledu na ztrátu hmotnosti. Proto lidé s nadváhou, kteří pravidelně cvičí, na tom mohou být zdravotně lépe než štíhlí lidé, kteří necvičí.

Začněte chodit na procházky

Podle nejnovější vědecké studie je zvýšení fyzické aktivity nebo zlepšení kondice spojeno se snížením rizika úmrtí o 15 až 60 procent. Dlouhověkost podporuje také samotná chůze. Lidé, kteří ujdou v průměru 7 000 kroků denně, mají o 50 až 70 procent nižší pravděpodobnost, že zemřou na srdeční choroby, rakovinu či jiné příčiny než ti, kteří chodí méně.

Začít hýbat se tak může opravdu každý. Nemusí se přitom jednat o maratonský běh nebo posilování 5x týdně. Úplně postačí delší a pravidelná chůze. Proto i když jste štíhlí, ale nehýbete se, vystavujete se stejnému riziku onemocnění jako lidé s nadváhou, kteří necvičí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *