Ranní rituály, které pomůžou zefektivnit den

Potřebujete, aby váš den byl daleko efektivnější než předcházející? Potřebujete stihnout udělat hromadu práce, ale víte, že se produktivita bude odrážet od startu vašeho dne? V takovém případě byste si měli osvojit několik rituálů, které zvládnete během rána a které se budou podílet na vaší vyšší aktivitě. O jaké ranní rituály se jedná? 

První dvě minuty bez telefonu 

Když nám začne pípat budík, většinou bereme telefon do rukou a automaticky surfujeme na internetu. Jenže to je velká chyba, která se odráží na naší efektivitě. Pokud to však vydržíme a ráno to zvládneme alespoň první dvě minuty po probuzení bez telefonu, den bude rázem zcela jiný jako dny předcházející. I když se to může jevit jako bizarní rituál, který určitě nebude fungovat, vyzkoušejte to. Budete možná až překvapení tím, jak produktivní den budete mít.  

Zapište své myšlenky 

Po ránu bychom měli zapsat své myšlenky. Na co myslíte během prvních pár minut, když se probudíte? Mějte na nočním stolku notýsek a věnujte svých prvních pět minut dne tomu, abyste si zapsali to, co vás zrovna napadá. Nemusíte se jednat o žádnou slohovou práci, ale jenom o poznatky. Nikdy nemůžete vědět, co ze sepsaných myšlenek uděláte v budoucnu.  

Sestavte si vaše úkoly 

Velice zásadní je, abyste si hned z počátku dne sepsali veškeré svoje úkoly, které na den máte. A samozřejmě si je takzvaně prioritizujte čili sestavte si je od nejdůležitějšího úkolu po ten nejméně důležitý. A začněte samozřejmě s tím nejdůležitějším, i když se jeví jako nejtěžší ze všech. Když budete mít splněn ten nejtěžší a zároveň nejdůležitější úkol, budete automaticky usínat s klidným svědomím a dobrým pocitem.  

Nezapomínejte na rodinu 

V ideálním případě s ní posnídejte nebo si alespoň vyčistěte zuby. Byť jen pár minut s rodinou vás dobije pozitivní energií a rázem váš den bude daleko příjemnější a lepší.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *