Proč bychom měli jíst banány?

Svůj jídelníček se v poslední době snažíme měnit do zdravější verze. Mnozí lidé si uvědomili, že jim nezdravé pokrmy příliš nevyhovují, že se po nich zkrátka necítí dobře. A tak se snaží nezdravé potraviny nahradit těmi zdravějšími. Místo hamburgerů si raději udělají kuřecí maso s brambory, místo sladkostí se snaží jíst více ovoce. Podle odborníků bychom do svého jídelníčku měli zakomponovat především banány, které patří k tělu prospěšným potravinám. Ptáte se, proč právě banány jíst? Důvodů je celá řada! 

Proti trávicím problémům 

Každý člověk pravděpodobně ví, jak nepříjemné mohou být trávicí potíže. Mnohdy se cítíme jako jeden velký balon, jindy zase bolesti stíží den. Náš žaludek zkrátka říká, že jsme strávili něco špatného nebo že něco stravovat nechce. Abychom v něm zase udělali pořádek, vyplatí se jíst banán, který je známý tím, že předchází a případně také ulevuje od trávicích problémů všeho druhu. Ať už vás tedy trápí zácpa, průjem nebo jiné trávicí problémy, banán je to, co vám pomůže.  

Na tom se ostatně shodují i odborníci, kteří tvrdí, že banán podporuje trávení a odstraňuje z těla nebezpečné toxiny a další kovy. Je to dokonce jediné ovoce, které lze konzumovat v syrovém stavu i při žaludečních vředech.  

Proti stresu 

Zejména kvůli dění v posledních měsících jsme se dostávali do rapidního stresu, ze kterého jsme neviděli cestu ven. Zatímco někteří sahali po prášcích, jiní hledali útěchu u rodiny. Příště, pokud budete ve stresu, měli byste sáhnout po banánech, jelikož banány v těle přeměňují některé látky na hormony štěstí a deprese tak bude rázem zažehnána.  

Na pročištění organismu 

Mnozí lidé do svého těla každodenně pouští škodliviny, které organismus jenom zatěžují. Nemůžeme se proto divit tomu, že jednou za čas někdo podstoupí takzvaný detox. Na pročištění organismu je však vůbec nejlepší banán, který je zdrojem pektinu, což je látka pročišťující krev.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *