Profese, které za pár let nebudou existovat. Jaké to jsou?

Ne koronavirus, ale spíše rychlý technologický svět bude moct za zánik mnohých profesí. Dnes řada povolání má velký problém udržet si své místo ve firmě, na druhou stranu si nikdo neuvědomuje, že situace bude ještě horší. Odborníci se domnívají, že už do deseti let zanikne celá řada dnes naprosto běžných profesí. Důvodem toho budou zmiňované technologie, které postupně začínají ovládat každé odvětví. Prozraďme si konkrétní profese, se kterými se v příštích letech už nemusíme vůbec setkat.  

Pokladní 

Dnes jsou pokladní velmi dobře finančně ohodnocené. Dokazuje to i zvýšený zájem o tuto profesi. Jenže pravdou je, že pokladní je právě jedna z profesí, které tu do deseti let vůbec nemusí existovat. S rozvojem bezkontaktních plateb se totiž hovoří i o bezhotovostních společností, kde zkrátka nebude potřeba člověka za pokladnou, lidé budou platit sami u terminálů.  

V současné době takové společnosti dokonce existují, je jich však jen hrstka. Zájem o ně však roste každým dnem.  

Knihovník 

Patříte k lidem, kteří milují návštěvu knihoven? Pokud ano, pravidelně se setkáváme s knihovníky. Važte si jejich přítomnosti, protože i knihovník je profese, která tu zanedlouho nebude. Většina knih se převádí do digitální podoby, a to především kvůli pohodlnějšímu vyhledávání i kvůli zachování obsahu. Do knihoven už míří především studenti.  

Pracovník u přepážky v bance 

Pokud nejste nadšení z návštěvy banky kvůli nepříjemnému pracovníkovi u přepážky, v blízké budoucnosti se s ním naštěstí nebudete muset setkávat. Je to opět jedna z profesí, která má zanedlouho zcela zaniknout. 

Podle odborníků zanedlouho nebude existovat ani listonoš, rybář nebo dřevorubec. K profesím, které míří ke svému zániku, patří i sportovní rozhodčí, tiskař či kupodivu pilot. Ano, s myšlenkou výroby bezpilotního letadla si už pohrává řada společností.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *