Pracovníci na dohodu a školení BOZP a PO

Každý zaměstnavatel ví, že musí mít v podniku vyřešené BOZP a PO. V případě nevyřešení a v případě příchodu kontroly ze státní správy by jinak byla udělena nemalá pokuta, která by nesahala do stovek tisíc korun, ale rovnou do milionů korun. Pokud patříte k lídrům firem, víte, že musíte vést nejen dokumentaci vztahující se k BOZP a PO podniku, ale také víte, že musíte své zaměstnance pravidelně školit. Jenže jak je to s pracovníky na dohodu? Taky se musí školit a jak často?

V současné době je zaměstnávání na dohodu poměrně aktuální téma. Je přece léto, brigádníci jsou v nejedné firmě zaměstnaní na pár měsíců na dohodu. Zaměstnavatelé se však ptají, jak je to se školením BOZP a PO?

Školení BOZP a PO u pracovníků na dohodu

Zaměstnavatelé jsou povinni provádět školení týkající se BOZP a PO, a to u pracovníků na dohodu. V rámci takového školení se musí zaměstnanci na dohodu seznámit s možnými riziky na jejich pracovišti, také se musí dozvědět, jak vyhodnocovat rizika. Mimo jiné se díky školení seznámí s opatřeními, jež jsou na ochranu před působením těchto rizik. 

Zaměstnavatelé si zároveň musí trochu dohlédnout na zaměstnance na dohodu. Většinou totiž mají menší motivaci a také menší zájem na řádném plnění všech povinností, které se BOZP a PO týkají. 

Pokud toho máte hodně a nemáte chuť, čas či náladu kontrolovat kroky zaměstnanců na dohodu, doporučujeme obrátit se na firmu Extéria, která se vám postará i o toto. Firma Extéria je dnes předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO v Česku i na Slovensku, o zkušenostech klientů si můžete přečíst v referencích a recenzích. 

Jak často školit pracovníky na dohodu?

Pokud jste se ještě plně nerozhodli firmu Extéria o pomoc požádat, nabízí se otázka, jak často musíte pracovníky na dohodu školit. Doporučováno je školení jednou ročně, jelikož neustále vznikají nová rizika na pracovištích. Samozřejmě školení je potřebné i ve chvíli, kdy pracovník na dohodu změní náplň své práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *