Češi hromadně investují do nemovitostí

Češi konečně přišli na kouzlo investování, to ostatně dokazují nedávné statistiky, které říkají, že Češi začali hojně investovat. Své úspory, které si mnohdy spoří celý život, najednou začali vkládat do něčeho, co jim může přinést zvýhodnění a nějaký zisk. Aktuálně jsou oblíbené investice do zlata, ale také se investuje do nemovitostí, ukázal průzkum.  

Nemovitosti lze dnes pořídit za opravdu obrovské sumy. Ceny nemovitostí neustále rostou, možnost získat hypotéku se snižuje. Nicméně ani to Čechy nezastavuje a nemovitosti si kupují jako investici. Průzkumy ukázaly, že nemovitosti jsou pro Čechy investicí číslo jedna, podle všeho do nich investuje šest z deseti Čechů.  

Konkrétními investicemi jsou byty nebo jen pozemky, na nichž nová nemovitost vznikne.  

Kvůli nemovitostem rostou železné zásoby 

V minulosti si Češi nedělali tak velké železné zásoby jako nyní. Nyní je motivací právě investice, ale samozřejmě nejen do nemovitostí, ale také do zlata, stříbra a mimo jiné také do platiny. I když třeba drahé kovy Češi schovávají dlouhá léta, přesto vědí, že se vyplatí počkat. Dnes už lidé zkrátka vědí, že to, co se koupí v pondělí, se v úterý neprodá za dvojnásobek.  

V posledních měsících také roste popularita takzvaných realitních fondů, nejvíce do nich investují muži. Ženy upřednostňují již výše zmiňované drahé kovy (až dvaadvacet procent dotazovaných žen do nich investuje). 

Jakým způsobem si lidé spoří? 

Dokonce si dnes lidé nespoří peníze pod polštář, jak to bývalo zvykem v minulosti. Dnes lidé upřednostňují spořící účty, které jsou lákadlem hlavně pro lidi od pětadvaceti do čtyřiatřiceti let. Spořící účty jsou takovým lákadlem hlavně proto, že je zde vysoká likvidita vložených prostředků. Zájem o spoření na spořící účty mají i lidé ve věku od pětačtyřiceti do čtyřiapadesáti let.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *