Co ulevuje od bolesti beder?

Bolest beder čili bolest v kříži je velice nepříjemná a dokáže nám opravdu zkazit den. Často k takové bolesti dochází ve chvíli, kdy dlouho pracujeme na nekvalitní, nesprávné židli, která nemá polohování a na které tedy nesedíme správně, jak bychom měli. Abyste takové bolesti předcházeli, nabízí se otázka, jak ulevit od této bolesti. V případě, že se chcete vyvarovat vážným problémům, které mohou následovat po bolesti beder, řiďte se našimi tipy, které pomohou ulevit od zmiňované bolesti.  

Na úvod je však třeba zmínit, proč záda v dolní části tak bolí. Jak jsme zmínili, může to být způsobené špatným sezením při sedavém zaměstnání, ale také za to klidně může i svalová nerovnováha, která je způsobená přetížením svalů. Na vině bývá i špatné držení těla nebo pohybové stereotypy, případně nadváha.  

Nyní si však pojďme zmínit, jak ulevit od nepříjemné bolesti beder.  

Začínejte den dechovým cvičením 

Pokud máte sedavé zaměstnání, odborníci doporučují provádět po ránu dechové cvičení. To by se mělo pokaždé provádět ve správném sedu, během kterého nejste shrbení, schoulení nebo nevystrkujete bradu dopředu.  

Během dechového cvičení, kdy sedíte tak, jak máte, dojde k uvolnění meziobratlových plotének a svalů, které vám umožní správně bráničně dýchat. Dýchejte vždy nosem a výdech mějte kratší, dýchejte vždy do břicha.  

Další tipy pro úlevu od bolesti beder 

Pomoct vám mohou také speciální pomůcky, které jsou pro úlevu od bolesti beder určeny. Pomoct vám mohou například bederní opěrky nebo speciální polštáře, kterými si vystelete křeslo. Používají se také hřejivé náplasti, které obsahují třeba kapsaicin. Taktéž mohou úlev přinést cviky na protažení zad. Pamatujte, že cviky by měly být spíše do záklonu, případně úklonu než do předklonu. Předejde se tak zbytečnému hrbení se a hrbení se tímto také pomalu odbourá. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *