Fakta o pojištění, která byste měli znát

Pojištění je něco, co mnozí mají zařízené. Najdou se tu však lidé, kteří si myslí, že pojištění ke svému životu nepotřebují. Jenže pojištění se může v mnoha životních situacích hodit. K nezaplacení je například havarijní pojištění nebo pojištění domácnosti. Samozřejmě při cestování byste měli mít vždy zřízené i cestovní pojištění, které taky můžete velice ocenit. Bohužel mnozí lidé, kteří doposud pojištění v životě nepotřebovali, se domnívají, že ho potřebovat ani nebudou. Jenže to je samozřejmě jen holý nesmysl. Pojďme si o pojištění něco více prozradit, prozraďme si konkrétně několik faktů o pojištění, které bychom měli neustále znát a mít na paměti.  

Povinné ručení je třeba platit 

Povinné ručení je povinné pojištění, které je třeba platit. Jenže jak už to tak bývá, co je povinné, to je velice neoblíbené a lidé proti tomu zbrojí. Povinné ručení je však opravdu povinný a pravidelný výdaj, který musí hradit majitel vozidla, který využívá pozemní komunikaci. Pokud si myslíte, že povinné ručení platit nemusíte, pak se mýlíte. Za neplacení vám hrozí obrovské pokuty, které mohou být ve výši pěti tisíc až čtyř set tisíc korun.  

Neplacení povinného ručení se tedy rozhodně nevyplácí. Raději obětujte menší sumy co měsíc a netrňte při každé cestě, na které vás mohou odchytit policisté.  

Zaměstnavatel může přispívat na životní pojištění 

Málokdo ví, že na životní pojištění vám může přispívat i zaměstnavatel. Dnes se jedná o velice oblíbený a hojně využívaný benefit. Zaměstnavatelé mohou přispívat zaměstnancům na toto pojištění bez ohledu na jejich věk nebo pohlaví. Zkrátka pomohou tak přispět na zajištění blízkých osob, pokud by došlo na vaši smrt.  

Příspěvek na životní pojištění je však třeba opravdu využít na krytí rizik, nenakládejte s ním třeba tak, že ho dáte do investiční složky. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *