Je mléko zdraví prospěšné?

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, pak vám jistě nemusíme vysvětlovat, co to jsou superpotraviny. Pakliže se však o zdravý životní styl nezajímáte, je třeba vysvětlit, co to superpotraviny jsou. Pod tímto pojmem si lze představit potraviny, které v sobě skrývají více tělu prospěšných látek než jiné potraviny. Do této skupiny patří například chia semínka, plody goji nebo třeba i mléko. Nebo mléko ne? 

Nejeden příznivec zdravého životního stylu si pokládá otázku, zdali je mléko zdraví prospěšné nebo nikoli. Zatímco někteří jsou toho názoru, že mléko zdraví prospěšné není, proto ho nahrazují jinými jeho alternativami, jako je kokosové mléko nebo mandlové mléko, jiní jsou na vážkách. Nabízí se tedy otázka, kde je pravda? 

Kvalitní mléko jednoznačně superpotravinou je. Používá se už dlouhá léta, v minulosti bylo mléko to, co ostatní zachraňovalo před hladem. Zázračné je hlavně v tom, že na sebe dokáže brát opravdu mnoho různých podob.  

Co mléko obsahuje? 

Mléko oproti ostatním potravinám a surovinám obsahuje opravdu ohromné množství tělu prospěšných látek. Patří k nim například hořčík, sodík, draslík, fosfor, chlor, železo, také zinek, selen nebo vápník. I vitaminy v sobě mléko ukrývá. Jaké? Tak například vitamin A, D, E, K a také vitaminy skupiny B komplex.  

Mléko obsahuje látky potřebné pro správné fungování imunitního systému, navíc díky obsaženým látkám má mléko pozitivní vliv na pevnost a zdravost zubů i kostí.  

Mléko má mnoho podob 

Jak jsme zmínili, mléko má celou řadu podob. Lidé ho pijí nejen v klasické tekuté podobě, ale také ho v lednici mají třeba jako tvaroh či čerstvé tvarohové sýry, dále v podobě jogurtů nebo třeba v másle, které bývá bohaté hlavně na vitamin D, jež pozitivně působí na celistvost kostí a posiluje imunitní systém člověka. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *