Dostihla vás menopauza? Víme, jaké potraviny zmírní projevy nevyhnutelné menopauzy

Menopauza zkrátka ke stárnutí patří. Pokud jste již toto období prodělali, pak jistě víte, že to není zrovna období, na které budete s úsměvem vzpomínat. Mnohé ženy tvrdí, že změny, k nimž během menopauzy dochází, a že projevy menopauzy je doslova vyřadily z jejich normálního života. Málokterá žena si však uvědomuje, že projevům menopauzy nemusí čelit, lze jim totiž předcházet, a to tak, když se do jídelníčku zařadí potraviny, které dokážou příznaky menopauzy zmírnit.  

Během menopauzy dochází k celé řadě změn. Ženy mohou velice rychle přibírat, může se u nich teplo střídat se zimou, může se také vyskytnout nechutenství nebo naopak velké chutě k jídlu. Menopauza z ženy udělá zcela jinou osobu, projevy mají špatný dopad hlavně na ženskou psychiku. Jak jsme ale zmínili, existují potraviny, které dokážou projevy menopauzy výrazně zmírnit. Jaké potraviny máme na mysli? 

Konzumujte potraviny obsahující fytoestrogeny 

Pokud hovoříme o fytoestrogenech, hovoříme o sloučeninách v potravinách, které působí jako přirozené estrogeny v ženském těle. Jsou tedy velice příznivé pro ženy během menopauzy. K potravinám, které obsahují zmiňované fytoestrogeny, patří například sója, také zelený a černý čaj, hrozny, bobuloviny, také švestky nebo lněné semínko a arašídy.  

Nezapomínejte na kvalitní bílkoviny 

Do těla se také musí dostat kvalitní bílkoviny, menopauza je totiž také spojována se sníženou svalovou hmotou a také se sníženou pevností kostí. Kvalitní bílkoviny najdeme například v sýrech, v drůbežím mase, také v jogurtech.  

Důležitý je dostatek ovoce a zeleniny 

Zelenina a ovoce by běžně měli patřit do našeho jídelníčku. Ovoce se má konzumovat během rána, zelenina zase během odpoledne, jelikož neobsahuje tolik cukru. Během menopauzy je velice důležité ovoce a zeleninu konzumovat, obsahují totiž vitaminy a minerální látky, mimo jiné také vlákniny a antioxidanty, které snižují třeba návaly horka.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *