Oslava 100 let Wimbledonu v areálu na Church Road

Dne 26. 7 1922 se hrál historický první zápas nejstaršího tenisového turnaje, nazvaného podle jihozápadní části Londýna: The Championships, Wimbledon ve zcela novém areálu.

Historie stadionu

Zkráceně „Wimbledon“, se původně odehrával na stadionu s menší kapacitou a nacházel se na Worple Road. Kvůli nedostatečné kapacitě a vzrůstající popularitě turnaje, bylo nutné vybudovat větší stadion, který by pojmul více lidí. Jeho současná kapacita činí 14 979 míst k sezení.

A tak byl vystavěn nový a větší areál na Church Road. Ten se stalnejvětším a hlavním kurtem pro tenisový oddíl All England Lawn Tennis and Croquet Club. Wimbledon, jako jediný ze čtyřiceti devíti kurtů All England Clubu, je určen pouze pro čtrnáctidenní turnaj, který se koná na přelomu měsíce června a července. Jindy se na něm nehraje, douchází pouze k údržbě „tenisového trávníku“, tedy odolné rostlinky, která nese název jílek vytrvalý, který je stříhán na přesnou výšku 8 milimetrů.

Královský box

Součástí kurtu je i královská lóže, tzv. The Royal Box, která je určená pro členy britské královské rodiny a významné hosty a bývalé wimbledonské vítěze. V tomto boxu také dochází k předání trofejí vítězům a finalistům soutěží čtyřher prezidentem klubu princem Edwardem.

Zatahovací střecha

Po dlouholeté debatě tenistů, ale i odborníků a fanoušků došlo k přijetí rozhodnutí o opatření zatahovací střechy pro kurt. Práce na střeše započaly po skončení Wimbledonu v roce 2006. Dokončena byla v dubnu 2009. Střecha po zatažení propouští přirozené denní světlo, je opatřena umělým osvětlením a její zatažení trvá 10 minut. Díky zastřešení mohou pokračovat zápasy i za deštivého počasí. Pravidlo ovšem říká, že jakmile se střecha zatáhne, musí se s ní odehrát celý zápas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *