Prázdniny v plném proudu znamenají kilometrové kolony a hodiny čekání

Vrcholí letní prázdniny a Evropané balí kufry a míří za sluníčkem a mořem. Francouzský Národní dopravní úřad zaznamenal celkovou délku kolon až na téměř 900 kilometrů.

Kolona na A7

Na dálnici A7, kolem které protéká řeka Rhôna, si řidiči musí nyní počkat. Úsek, který byl klasicky sjízdný za hodinu a půl, nyní při dobrých podmínkách člověk projede za více než pět hodin.

Nejrušnější víkend

Ve Francii zaznamenávají, již tradičně, rozdíl v počtu transferů především na přelomu měsíce července a srpna. Dochází tedy k specifické situaci, kdy na jedné straně hromada lidí směřuje do dané destinace a naopak velká část lidí se odtud vrací. Jedná se o velice zajímavý jev, pro který mají Francouzi dokonce vlastní název: le grandchassé-croisé (velká křižovatka).

Zácpy i na slovinských a německých dálnicích

Podobná situace nastává i na slovinských hraničních přechodech s Rakouskem a Chorvatskem, kde se již tradičně řidiči zdrží na několik hodin.

Zácpy se dotýkají i Německa, kde koncem července v posledních dvou spolkových zemích teprve začali letní prázdniny.

Obrňte se trpělivostí a tekutinami

Pokud se chystáte na nějaký road trip, ujistěte se, že máte s sebou dostatek, nebo ještě lépe, nadměrné množství tekutin. Abyste případně nebyli odkázáni na nejbližší benzínku či pobočka pohostinství. Zejména v letních měsících, kdy teploty sahají do tropických výšin, je vhodné zajistit dostatek tekutin a případně i jídla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *