Od čeho všeho uleví levandule?

Už naše prababičky věděly, že bylinky ulevují od mnohých zdravotních problémů a potíží. Už dříve je tak používaly ve svůj prospěch. Mezi nejvíce pěstovanými bylinkami se nacházela také levandule, která se ostatně pěstuje do nynějška. Patří ke stále oblíbeným rostlinám, jež si zamilujete taktéž proto, že má výjimečnou vůni, kterou však odpuzuje nepříjemný hmyz, jako jsou moli. Podívejme se však na levanduli z jejího léčitelského hlediska.  

O levanduli 

Nejdříve si ale levanduli pojďme představit tak, jak ji možná neznáte. Nejedná se o typickou českou bylinku, jedná se o bylinku pocházející ze Středomoří. Levandule k nám byla dovezená až později. I proto ji ve volné přírodě zkrátka nenajdete.  

Levandule je bylinka, která má mnoho druhů, ovšem u nás je nejrozšířenějším druhem levandule lékařská. Ta je typický pro svůj tvar a také pro neobvykle vysoký květní stonek. Jelikož je svou krásou opravdu výjimečná, dnes ji řada lidí pěstuje na svých zahrádkách. Dalším důvodem pěstování této bylinky však není jenom její krása, ale především blahodárné účinky na naše zdraví.  

Levandule a zdraví 

Levandule toho umí opravdu mnoho, pomůže nám od řady zdravotních problémů a neduhů. Například je třeba vypíchnout to, že se jedná o uklidňující prostředek, který ulevuje zejména od obtíží nervového původu. Ulevuje konkrétně od nervové slabosti nebo od dlouhotrvající bolesti hlavy. Kromě toho ulevuje od nespavosti a spánek obecně dokáže rapidně zkvalitnit.  

Bylinka jménem levandule ulevuje mimo jiné i od astmatu, od žaludečních kolik a také od bolestí se žlučníkem nebo játry. Kromě toho urychluje léčení katarů, pomáhá při léčbě nemocných průdušek a také ulevuje od chřipky nebo angíny a bronchitidy, která je strašákem sídlícím ve skříních mnoha z nás. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *