Jak se zbavit dluhů

Do dluhové pasti se může dostat prakticky každý z nás. Důvodů k tomu je často celá řada. Zatímco někdo se do dluhů dostává v okamžiku, kdy mu nepřijde výplata na účet, jiný se do dluhů dostává v momentě, kdy dostane výpověď nebo dlouhodobě onemocní. Samozřejmě za dluhy často stojí také velký chtíč po konkrétní věci a neschopnost dluhy splácet. Pakliže ale máte po krk této situaci, ve které jste se octli, nabízí se otázka, co dělat, jak se dluhů tedy zbavit. Naštěstí vám poradíme.  

Nejeden člověk by chtěl žít zcela bez dluhů. I když si mnozí jedinci větu opakují neustále, přesto se najdou ti, kteří pro to nic nedělají. Zbavte se konečně živoření od výplaty k výplatě i vy, zbavte se dluhů a konečně začněte žít.  

Začněte více vydělávat 

Nabízí se jedna možnost, a sice začít více vydělávat. K hlavnímu pracovnímu poměru můžete přibrat také vedlejší pracovní poměr, nezapomínejte ostatně na brigády nebo možnosti přivýdělků z domova. Dnes je opravdu mnoho možností, jak začít vydělávat více.  

Při obdržených peněz navíc však myslete na jednu věc, a sice na to, že peníze jdou jenom na vaše dluhy. Bohužel často platí pravidlo, že výdaje rostou úměrně s příjmem, ale vy si nesmíte dovolit zvýšit výdaje, jinak se dluhů nezbavíte.  

Začněte fungovat na principu sněhové koule 

Abyste se zbavili dluhů, musíte začít fungovat na principu sněhové koule. O jaký princip se jedná? Hlavním cílem principu sněhové koule je seřazení svých dluhů od nejnižších dluhů po největší. Splácet se začínají největší dluhy s tím, že pokud se najde skulina, začne se rázem splácet s pomocí uvolněných peněz mimořádná splátka na nejnižší dluh. 

U principu sněhové koule je důležité se zbavit skutečně těch největších břemen, menší břemena se splatí snadněji, jim postačí menší sumy na splácení menších splátek. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *