Typické příznaky Alzheimerovy choroby, která straší hlavně starší populaci

Člověk dnes může onemocnět nejrůznějšími chorobami. Zatímco některé jsou opravdu vážné, jiné jsou takřka banální. Zatímco někdo se bojí obyčejné rýmy, jiné straší spíše daleko vážnější choroba, kterou je Alzheimerova choroba. Ta je strašákem ve skříni zejména starších jedinců, kteří vědí, že právě jich se to může týkat. Což je pravda. Nemoci, které se také zkráceně říká Alzheimer a o které se vtipkuje až do doby, kdy člověka napadne, totiž napadá především starší populaci, a to hlavně ženy, které mají vyšší IQ a vzdělání. Proč napadá tato obávaná nemoc právě více ženy s vyšší inteligencí, to se stále snaží zjistit vědci, kteří však zatím nepřichází na žádné kloudné vysvětlení.  

V každém případě si pojďme říct alespoň to, co je zcela zjevné a jasné, a sice prozraďme si několik typických příznaků Alzheimerovy choroby, která není jenom o ztrátě paměti, ale je také o změně či proměně kompletně celé osobnosti. Jelikož Alzheimerova choroba postihuje tu část mozku, která řídí jak paměť, tak pohyb, myšlení i jazykové schopnosti, následkem této choroby je demence.  

Varovné příznaky nemoci 

  • Vůbec tím nejtypičtějším a nejhlavnějším příznakem Alzheimerovy nemoci je ztráta schopnosti dělat věci, které se do té doby dělaly absolutně automaticky. Například se sem počítá vaření oblíbeného pokrmu nebo řízení automobilu.  
  • Dalším typickým a zároveň varovným příznakem Alzheimerovy choroby je bezradnost a nejistota v situacích, které jsou pro člověka zcela běžné. Většinou se taková bezradnost týká zacházení s penězi nebo podobně.  
  • Varovným příznakem poukazujícím na Alzheimera jsou i problémy s vyjadřováním se. Rozhovory se s pacientem rázem vedou opravdu obtížně a složitě.  
  • Pacient rázem ztrácí zájem o své okolí, je podrážděný a někdy i velmi podezíravý.  
  • S příchodem nemoci také přichází i nejrůznější podivné zvyky, a to například u jídla, v oblékání nebo zvyky v chování, jako jsou naprosto nesmyslné činnosti a pohyby.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *