Nemoci, o kterých nechceme mluvit z důvodu studu

Člověka může trápit opravdu nespočetně mnoho nemocí. Zatímco někdo si dělá hlavu jen z obyčejné chřipky, někdo ví, že existují závažnější nemoci, které na nějakou dobu mohou rapidně změnit život. Nemoci bychom dnes také mohli rozdělit na ty, o nichž mluvíme, a na ty, o nichž moc mluvit nechceme. Otázkou je, o jakých nemocech neradi hovoříme a proč tomu tak je.  

Lidé o nemocech většinou moc nemluví, zejména o konkrétních typech onemocnění se raději mlčí. Důvodem toho je většinou stud. I když se za nemoci nemusíme stydět, jelikož takové nemoci mohou postihnout každého, stejně je někdo nesvůj, když onemocní nemocí, kterou jiní lidé netrpí nebo trpí jen málokdy. Jaké nemoci jsou tedy ty, za něž se stydíme a o nichž nechceme mluvit? 

Plíseň nehtů 

O plísních se lidé opravdu nechtějí bavit, není to vhodné téma k hovoru v žádném případě. Nezáleží na tom, jestli se vám plíseň objevila v domě nebo jestli ji máte na nehtech, v každém případě je to nevhodné téma, o němž se zkrátka nemluví. Pokud však trpíte plísní nehtů, svěřit byste se měli minimálně svému lékaři nebo alespoň člověku na pedikúře. Nemoc totiž může dojít až do stádia, kdy se člověk musí zbavit napadeného nehtu, jelikož se plíseň po celé ploše nehtu rozšíří. Abyste nemoci předcházeli, v ideálním případě si nepůjčujte boty ani ponožky, ve veřejných prostranstvích noste nazouváky nebo alespoň žabky.  

Hemoroidy 

Další nemocí, o které se člověk nechce bavit, jsou hemoroidy. Jedná se o onemocnění se čtyřmi stádii, z nichž první stádium je snadno léčitelné. Málokdo ví, že se jedná o z části dědičné onemocnění, kterému se nevyhnou především sportovci. Onemocnění však často napadá i lidi bez dostatečného příjmu vlákniny nebo lidem, kteří mají sedavé zaměstnání.  

Inkontinence 

O inkontinenci neustále slýcháte v televizních reklamách, ale popravdě to není onemocnění, se kterým byste se chlubili. Podle statistik nemoc trápí především ženy, které sportují nebo které rodí. Je to však problém i mužů, ty postihuje inkontinence z dvaceti procent. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *