Jak ušetřit za hotel

Rozhodli jste se vycestovat do zahraničí nebo jen chcete strávit prodloužený víkend v klidných částech české přírody? Pravděpodobně budete shánět vhodné ubytování, kde byste strávili volné dny. Zatímco mnozí se netají tím, že mají peníze, a tak si rezervují ubytování na několik tisíc korun za noc, jiní se snaží na ubytování krapet ušetřit, jelikož jsou si moc dobře vědomi toho, že peníze lze využít trochu lépe. Pokud se řadíte do druhé skupiny lidí a snažíte se na ubytování ušetřit, prozradíme vám, jak na to. Máme totiž několik tipů, které vám pomůžou ušetřit pár tisíc za ubytování.  

I ubytování porovnávejte 

V konkrétním místě, kde budete trávit svůj čas, se najde vícero ubytování, proto nevpadněte do prvního hotelu, který se vám namane. I v tomto případě se vyplatí porovnávat jednotlivé nabídky ubytování a srovnávat je. Na internetu se najde vícero takových portálů, kde se setkávají nejrůznější nabídky ubytování, proto si vyberte takovou, která vám přijde nejvýhodnější.  

Ideálně cestujte mimo sezonu 

Pokud chcete mít ubytování opravdu za skvělou cenu, měli byste cestovat mimo hlavní letní sezonu, která startuje zhruba v červnu a končí během přelomu srpna a září. Během sezony očekávají hotely a motely opravdu velký zájem o ubytování, očekávání se ostatně každým rokem naplní. Lidé zkrátka mají ve zvyku cestovat během léta, kdy i jejich ratolesti mají letní prázdniny. Léto je tedy ideální doba na dovolenou, na druhou stranu je to nevhodná doba pro ty, kteří chtějí na ubytování ušetřit.  

Pozor na ceny v rezervačních systémech 

Dnes si lidé objednávají ubytování především přes takzvané rezervační systémy, ale pravdou je, že rezervační systémy nejsou zrovna nejlepší. Ne vždycky se totiž nabídne cena, která by byla konečná. Proto se při rezervaci ubytování na rezervačních systémech informujte o tom, jestli nebudete doplácet třeba ubytovací taxy nebo jestli nebudete platit klubové poplatky či servisní poplatky. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *