Karafiát proti stresu aneb další účinky květin

Květiny zdobí nejednu domácnost a nejednu zahradu. Člověk si bez nich nedokáže život představit, najednou je s nimi všechno krásnější a hezčí. Všichni lidé však vnímají především vůni květin a jejich vzhled. Nedívají se už na to, jak člověku prospívají. Většina květin má skryté a tajné účinky, o nichž opravdu mnoho lidí neví, proto se seznamme s těmi nejoblíbenějšími květinami a jejich účinky na zdraví, respektive na člověka jako takového.  

Karafiát proti stresu 

Karafiát je rostlina, na kterou se dnes zapomíná a která se dnes opomíjí. Důvodem je její souvislost s komunismem, který si lidé neradi připomínají a o němž neradi mluví. Karafiát jako takový je rostlinou známou svými okvětními lístky. Málokdo však ví, že se z okvětních lístků karafiátu vaří čaj, který dokonale funguje proti stresu. Navíc má karafiát účinek i na kůži, dokáže zmenšovat otoky.  

Šeřík na popáleniny 

Šeřík si většina lidí trhá do vázy včasně z jara. Mezi lidmi koluje informace, že nesmí být šeřík v uzavřeném pokoji, jinak člověka uspává. Ve skutečnosti je však šeřík velice zdravá květina, z níž si hravě vyrobíte přírodní tonikum, jež sníží horečku i zbaví vnitřních parazitů. Kromě toho šeřík pomáhá při kožních popáleninách nebo se aplikuje na čerstvé rány. Jenom se z něj musí vyrobit pasta nebo hojivý gel.  

Pivoňka na menstruační bolesti 

Pánové si nedovedou představit, jak šílené jsou ženské bolesti při menstruaci. Mnohé ženy hledají pomocníka v lékárně v podobě tabletek proti bolesti, jiné si však připravují tonikum z pivoněk. Pivoňky se totiž užívají už od starověku, oblíbené jsou hlavně v čínské medicíně. Pomáhají nejen při menstruačních bolestech, ale také podporují svalovou relaxaci.  

Růže pro lepší krevní oběh 

Růže kupují muži ženám jen tak pro radost. Většinou zdobí domácnost, když jsou ve váze, je však možnost si z nich připravit i čaj, který bude zlepšovat krevní oběh a zmírňovat depresi. Okvětní lístky růží jsou navíc plné vitaminu C.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *