Jak znovu posílit imunitu po vánočních svátcích?

Vánoční svátky se opět jako každý rok nesly ve znamení jezení a lenošení. Jenže s neustálým jezením a žádným pohybem nám imunitní systém během vánočních svátků pěkně zpomalil, oslabil. Abyste po vánočních svátcích nemuseli ulehnout opět do postele z důvodu nemoci, doporučujeme vám co nejdříve si imunitní systém po vánočních svátcích zase posílit. I když to. nebude snadné, jelikož se stále ještě dojídá vánoční cukroví, prozradíme vám pár tipů, jak na to.  

S jídlem nespěchejte 

I když se může zdát být posilování imunitního systému po Vánocích nemožné, není to opravdu tak. Posílit imunitní systém můžete hravě, když přestanete konečně s jídlem spěchat. Během Vánoc jste si navykli jíst rychle, abyste se co nejdříve dostali k rozbalování dárků, ale pravdou je, že to není dobré a že je dobré raději zpomalit. Rychlé jezení jenom způsobuje přejídání, to následuje ztěžknutí žaludku a poté dojde k únavě a ke zbytečnému zatížení organismu.  

Začněte se zase hýbat, ale dodržujte jistý balanc 

Vánoční svátky už dávno skončily, což znamená, že je třeba začít se opět po dlouhých měsících hýbat. Pravdou ale je, že s pohybem se to nesmí zprvu přehnat, protože jinak vás to přestane bavit a už se k pohybu nedostanete. Doporučujeme proto dodržovat stále ještě jistý balanc mezi pohybem a odpočinkem. Ideální tedy bude, když skloubíte sportovní aktivitu s vydatným spánkem. Ideální je například plavání, vždyť bazény jsou otevřené celoročně, a to jak vyhřívané venkovní, tak kryté.  

Jezte více vlákniny 

Během vánočních svátků bylo naše trávení značně zatížené. Neustále jsme jedli, jedli jsme takzvaně páté přes deváté, což nás posléze dohnalo k bolestem břicha, k plynatosti, k únavě. Je však třeba konečně odlehčit našemu žaludku, je nutné, abychom do svého jídelníčku přidali více potravin s vlákninou. Vláknina totiž podporuje peristaltiku střev, také na sebe váže nežádoucí látky, které se přijaly z potravy. Také na sebe dokáže vázat i jiné pro tělo toxické látky. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *