Síla bylinek. Jaké bylinky pomáhají na co?

Trápí vás vnitřní neklid nebo deprese? Nemusíte utíkat za svým lékařem proto, aby vám předepsal nějaká léčiva nebo vitaminy. Ne vždycky jsou lékárny a lékaři nejlepší volbou. Daleko lepší volbou jsou bylinky, které, jak jistě víte, mají mocné a léčivé účinky. Poradí si jak s nemocemi a chorobami, také si poradí se zmiňovaným vnitřním neklidem a s depresemi. Je jen třeba vědět, jaké konkrétní bylinky pomáhají.  

Bylinkovou zahrádku má ve své domácnosti opravdu leckdo. Zatímco někteří si pěstují jen bylinky nejznámější, jiné si je pěstují kvůli jejich účinkům. Prozraďme si, jaké bylinky pomáhají na co a jaké tedy tím pádem pěstovat ve své bylinkové zahrádce.  

Bylinky proti depresím 

Věděli jste, že bylinky mohou fungovat jako přírodní antidepresivum? Nejlepší bylinkou na psychické problémy je třezalka, které se také často přezdívá květy Panny Marie. Pomáhá proti úzkostem, také proti depresím, snižuje výkyvy nálad a také brání hysterii. Kromě toho dokáže ulevit od silné migrény, je skvělá na stres a ulevuje od nespavosti.  

Bylinky proti vnitřnímu neklidu 

Necítíte se vnitřně době? Cítíte spíše vnitřní neklid někde uvnitř sebe? Vyzkoušejte sílu pepřovníku opojného neboli takzvané bylinky kava kava. Tento typ bylinky ocení hlavně ženy, které prochází menopauzou, protože je dá velice rychle do pořádku. Je však třeba poznamenat, že pepřovník opojný se nesmí užít příliš dlouho, jelikož jeho nadměrná konzumace může poškodit játra. Navíc není vhodný pro osoby mladší osmnácti let, nevhodný je také pro těhotné ženy nebo pro osoby, které trápí srdeční problémy.  

Bylinky pro dobrou náladu 

Přišli jste z práce unavení nebo jste se probudili se špatnou náladou? Náladu vám mohou zvýšit bylinky, které tím pádem zabrání psychickým kolapsům. Vhodný je andělský kořen čili andělika lékařská, která dokáže zklidnit nervovou soustavu a která dokáže povzbudit hormony štěstí. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *