Kongo je opět zasaženo nemocí ebola. Hrozí rozšíření za hranice?

Míříte v blízké době do Afriky? Nezapomeňte se očkovat proti celé řadě nemocí. Přece jen Afrika je zcela nový svět, v němž se nachází celá řada nebezpečných onemocnění, před nimiž je skutečně nutné být na pozoru. Například nyní v oblíbeném Kongu vypukla další epidemie nebezpečné nemoci zvané ebola. Otázkou je, jestli se nebezpečná nemoc už stihla rozšířit za hranice či nikoli.

Ebola opět udeřila v krásném Kongu, které je rok od roku oblíbenější. Zatím si nová vlna epidemie vyžádala tři mrtvé z konkrétně třinácti nakažených osob. Letos se jedná už o druhou epidemii, která Kongo zasáhla. Informaci potvrdilo tamější ministerstvo zdravotnictví, které tak upozorňuje zejména turisty, kteří se do Afriky hodlají v blízké době vydat.

Nemoc se rychle šíří

Z dostupných informací lze říct, že nemoc se šíří doslova rychlostí blesku. Počet nakažených osob neustále roste, proto je pravděpodobné, že se nemoc rozšíří až za hranice Konga. Mnozí obyvatelé Konga utíkají do jiných států Afriky, aby byly před nemocí v bezpečí. Podle všeho každý den utíká z postižené oblasti několik stovek lidí, kteří se bojí onemocnění.

Druhá vlna přišla brzy po vlně první

Ještě nedávno se Kongo radovalo, že ebolu se povedlo zvládnout. Obyvatelé se tak radovali, jelikož bylo zřejmé, že už žádné nebezpečí nehrozí. První vlna eboly si vyžádala třiatřicet mrtvých, proto se lidem ulevilo, když se nemoc na chvilku vytratila z jejich nočních můr. Ostatně trvalo to jen jeden jediný týden a přišla druhá vlna zákeřné nemoci. Ebola byla tentokrát odhalena v Severním Kivu a Ituri.

Jak jsme zmínili, ze strachu lidé utíkají za hranice. Doposud se podařilo uniknout několika stovkám až tisícům lidí, kteří prchají například do Tanzanie nebo Ugandy. Není však vyloučeno, že se mezi uprchlíky nenachází i nakažení jedinci, kteří mohou ebolu dostat i do jiných zemí Afrky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *