Dny NATO byly opět úspěšné. Kolik přišlo lidí?

Pokud sledujete dění v České republice, určitě vám neuniklo, že se opět konal další ročník Dnů NATO. Možná jste jich dokonce byli součástí. Letošní ročník byl stejně jako předcházející nabitý programem a opět se i letošní ročník setkal s pozitivními ohlasy, v něž se ani nedoufalo. Dny NATO se konaly v polovině září, a to v areálu mošnovského letiště. První den oblíbené akce akci navštívilo zhruba sto tisíc lidí, druhý den, nyní tedy neděle, byla o něco nabitější. Celkově letos přišlo zhruba 220 tisíc lidí, což je fantastický výsledek.

Možná jste byli součástí i loňského ročníku, ovšem ten nebyl tak navštěvovaný, jelikož nepřálo počasí. Letošní ročník se však vydařil se vším všudy, dokonce počasí bylo naprosto báječné.

Dny NATO jako největší bezpečnostní akce v Evropě

Díky letošnímu ročníku se opět potvrdilo, že Dny NATO jsou tou největší bezpečnostní akcí v Evropě. Letošní ročník byl navíc zasvěcen stému výročí založení samostatného československého státu, tudíž byl letošní ročník opět o něco silnější a v porovnání s ostatními ročníky jiný.

Co diváky letos čekalo?

Letošní ročník byl doslova dech beroucí. Program byl nabitý a diváci rozhodně nebyli zklamáni. K vidění byly pietní průlety dvou desítek bojových letounů, třešničkou na dortu byl průlet, který trval dlouhých patnáct minut. Symbolicky se dokonce vysypalo 200 tisíc květů vlčích máků, což byla opravdu nevídaná podívaná, která se jistě vryla do paměti všem návštěvníkům akce.

Sice sobotní ráno bylo trochu zklamáním, jelikož počasí z počátku nepřálo, tudíž se vyskytly problémy s přistáním, ale nejednalo se o nic dlouhého – následovný program poměrně pochmurný začátek výrazně zlepšil.

Na mošnovském letišti se prezentovaly armády i bezpečnostní složky z dvaceti různých zemí, tudíž bylo opravdu na co se koukat. Předváděny byly dynamické schopnosti i technika letců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *