Jaké pohlavní nemoci nejčastěji potkávají Čechy?

Pohlavní nemoci už dávno nejsou žádné společenské tabu. I když se o tomto tématu normálně nemluví, když už na něj přijde řeč, nikdo se nesnaží téma měnit. Důvodem toho je vědění, že pohlavní nemoci jsou problém, který by se měl ve společnosti řešit. Není to nic, za co bychom se měli stydět. Je to naopak něco, co bychom měli veřejně probírat, aby lidé, kteří pohlavní nemocí trpí, se nemuseli stydět nebo bát. Jsou to zkrátka další nemoci, které člověka mohou potkat. Jenom trochu intimnějšího rázu.  

V České republice nejsou pohlavní nemoci nic výjimečného. Jedná se naopak o poměrně časté věci, které se objevují stále častěji. Zmiňme si konkrétně několik pohlavních chorob, které nejčastěji potýkají právě Čechy.  

Kapavka jako léčitelné onemocnění 

Velmi častou pohlavní nemocí, která je odhalena a kterou Češi trpí, je kapavka. Jedná se ale naštěstí o pohlavní chorobu, která se poměrně snadno léčí. Kapavka se přenáší především pohlavním stykem a jejími hlavními příznaky jsou i záněty močového měchýře, které způsobuje. I proto se toto onemocnění léčí především antibiotiky a samozřejmě absencí sexu.  

Syfilis výrazně poškozuje organismus 

Daleko horší pohlavní nemocí je syfilis, který se však nemusí dostat do těla člověka jenom při pohlavním styku. Důvodem vzniku onemocnění může být i drobné zranění na kůži, skrze které se nemoc do organismu dostala. Bohužel v tomto případě se nejedná o snáze léčitelné onemocnění. Nemoc totiž výrazně poškozuje organismus, a to například tak, že napadá centrální nervovou soustavu, dále pak pohybovou soustavu a v neposlední řadě i vnitřní orgány.  

Chlamydie jako velice nebezpečné onemocnění 

Nesmíme zapomenout ani na chlamydii, která je velmi nebezpečným onemocněním. Onemocnění má několik fází, bohužel první fáze jsou jenom těžce rozeznatelné, i proto je toto onemocnění tak nebezpečné.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *