Jaké nemoci nejčastěji sužují žaludek?

Pokud jste si mysleli, že rýma nebo jiné podobné nachlazení je to jediné, co vás může sužovat, tak jste se pěkně spletli. Rýma opravdu není to jediné, co vás může trápit, i když jedná se o nepříjemnost, se kterou by nejraději ihned skoncovali zejména muži. Mnohem horší než rýma je onemocnění žaludku. Bez žaludku bychom nemohli fungovat, protože bychom nemohli jíst, trávit potravu, nic by v našem těle neprobíhalo tak, jak má. Žaludek má rozhodně nezastupitelnou funkci a měli bychom ho tedy poslouchat. Pokud bolí nebo pokud pociťujete křeče, asi tím chce něco říct. Často právě takto poukazuje na nemoc, kterou aktuálně trpí.

Žaludek může bohužel sužovat mnoho, mnoho různých onemocnění. Některá onemocnění jsou méně nebezpečná, jiná jsou opravdu velmi nebezpečná. Prozraďme si nejčastější nemoci žaludku, s nimiž se bohužel velmi často potýkáme.

Akutní zánět žaludku

Jednou takovou nemocí je akutní zánět žaludku, který dokáže opravdu velmi potrápit. Projevuje se zejména náhlým pálením v podbříšku (zejména pokud jíme velmi kořeněné jídlo nebo pokud toho více vypijeme). Dalšími typickými příznaky může být také nechutenství, mimo jiné také průjem nebo případně zvracení.

Akutní zánět žaludku je nutné řešit dietou. Samozřejmě vyhledejte nejprve lékařskou pomoc, ale dieta bude následovat. Ta se bude skládat se sucharů a čaje. Zánět obvykle zmizí do tří dnů, poté je možné pomalu se vracet ke známým a chutným pokrmům a jídlům.

Žaludeční vředy

Dalším nebezpečným onemocněním jsou také žaludeční vředy, které jsou většinou důsledkem neléčeného zánětu žaludku. Projevují se bolestmi několik hodin po jídle, také zvracením, nechutenstvím. Žaludeční vředy jsou velmi nebezpečné, nejeden člověk na jejich prasknutí zemřel.

Nejčastěji toto onemocnění vzniká u mužů, předcházet se tomu může jen pravidelnými kontrolami u lékaře, které vředy mohou odhalit včas. Jedná se přece jen o dlouhodobé onemocnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *