I České dráhy oslavovaly stoleté narozeniny republiky. Jak?

Sto let od založení samostatného československého státu. To jsou letošní kulatiny, letošní jubileum, kterým žije nejen Česko, ale také Slovensko. Nejen jednotlivá města, ale i České dráhy oslavily letošní kulatiny po svém. Například České dráhy vybarvily lokomotivu do národních barev. A i když se mnohým lidem může zdát tento krok jako kýč, není to vůbec tak nevkusné, jak se na první pohled zdá. Červenobílomodrá lokomotiva nevypadá vůbec špatně!

České dráhy na konci letošního října při vyvrcholení letošních oslav stého výročí samostatného československého státu vybarvily lokomotivu řady 380 do národních barev. Stroj byl tak vkusně připraven na to, aby připomněl svou jízdou velkolepé výročí, které jsme letos v Česku a na Slovensku slavili. Červenobílomodrá lokomotiva zamířila nejen k bratrům Slovákům, ale také do Rakouska a také do Maďarska.

Lokomotiva zbarvená do národních barev byla představena na hlavním nádraží v Praze.

Lokomotiva byla dokonce i pokřtěna

Polep lokomotivy má reprezentovat naši zemi i na mezistátních linkách. Dokonce byla tato československá lokomotiva také pokřtěna.

Mnozí lidé se jistě ptají, proč České dráhy přistoupily k tomuto kroku, proč se tímto krokem také přidaly k oslavám letošního jubilea. České dráhy se ohrazují tím, že železnice tvoří neodmyslitelnou část naší historie, proto je jejich povinností oslavit výročí také. A rozhodly se pro tento způsob, který jistě nikdo nepřehlédne. Navíc českoslovenští občané využívali lokomotivy a železnice denně, je třeba takto připomenout, jaký způsob dopravy dříve upřednostňovali.

Lokomotiva má i úkol

Ale samozřejmě má lokomotiva i úkol, a sice přilákat lidi na cestu do Prahy. To byl konkrétně cíl vytyčený na konec října, kdy v Praze vrcholily oslavy letošního jubilea. Kupodivu barevná lokomotiva lidi opravdu přilákala. Pasažéři se mohli kochat nejen krásným ohňostrojem, ale také bohatým programem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *