Jak předcházet podzimním alergiím? Poradíme vám

I když se mnozí lidé domnívali, že s odchodem léta bude alergií málo, opak se stal pravdou. I podzim se nese ve znamení alergií, bohužel. Kdo ví, jestli si alergici odpočinou v zimě. Nicméně podzimní alergie jsou poměrně zrádné. Mnozí lidé ani nepostřehnou, že mají alergickou reakci, protože nachlazení je ještě častější. Ucpaný nos, slzející oči nebo dráždivý kašel mnohdy přisuzujeme právě zmiňovanému nachlazení. Abychom vždy stoprocentně věděli, že se o nachlazení skutečně jedná, poradíme vám, jak podzimním alergiím předcházet.

Na podzim jsou nebezpeční zejména roztoči, plísně a také prach. Zejména plísně a roztoči se rozmnožují rychlostí blesků, jelikož je neustále vlhko, které se v domech schovává. Abyste alergenům předcházeli, je třeba dělat pár věcí. Poradíme vám, co.

Měňte častěji ložní prádlo, zabráníte výskytu roztočů

Alergikům se doporučuje častější výměna ložního prádla. Je to z toho důvodu, že začala topná sezona, v bytech a domech je najednou teplo, nedostatečně se větrá a přesně takové okamžiky jsou pro roztoče doslova blahobytem. Roztoči se velice často uchylují do peřin, jelikož se živí lupy a také odumřelými částečkami kůže. Díky tomu se taky velice rychle množí. Zabránit jim však můžete tak, že budete častěji měnit ložní prádlo. Samozřejmostí je odstranění koberců a těžkých závěsů, v nichž se mohou roztoči také schovávat.

Odstraňte plísně z bytu

Vyvolávačem alergických reakcí jsou rozhodně plísně, které do bytu přijdou z důvodu vlhkosti, která se v domech začíná na podzim hromadit. Plísně v ovzduší dokážou velice znepříjemnit život alergikům, způsobují ucpaný nos, také rýmu a špatné dýchání. Zejména astmatici budou mít obrovské problémy. s dechem.

Proti plísním můžou pomoct různé fungicidní přípravky nebo případně odvlhčovač vzduchu. Je také třeba se ujistit, že v kredencích nemáte žádné potraviny, které plesniví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *